3 Yılda 16 adet köprülü kavşak yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere güvenilir ve konforlu bir ulaşım sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor.

Ankara 10.08.2022, 17:45 İrem Durak
3 Yılda 16 adet köprülü kavşak yapıldı

3 Yılda 16 adet köprülü kavşak yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere güvenilir ve konforlu bir ulaşım sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor. Trafik probleminin kronik hale geldi. Sıkça kazaların meydana geldiği noktalarda ulaşım atağı başlatmış olan Büyükşehir Belediyesinin 3 senede bitirdiği 16 tane köprülü kavşak sayesinde hem zamandan hem de ekonomiden tasarruf edilmiş oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi trafiğin kangrene dönmüş olduğu ve sık sık kazaların yaşandığı noktalarda ulaşım problemlerine çözüm üretmeyi sürdürüyor. ABB; İstasyon Caddesi Alternatif Bulvarı’ndan Şaşmaz Bulvarı’na, Hasköy Köprülü Kavşağı’ndan Eskişehir Yolu’nda gerçekleştirilen 3 adet köprülü kavşağa kadar birçok projeyi hayata geçirmiş oldu.

Hem Zamandan Hem Ekonomiden Tasarruf

Yapım çalışmalarının hibe edilmiş olduğu ve yol asfalt harcaması 3 milyon 400 bin TL tutan Hasköy Köprülü Kavşağı’ndan ötürü Ankaralılar havalimanına transit ulaşım sağlayarak hem zamandan hem de ekonomiden tasarruf ediyor. Bir diğer kesintisiz ulaşımın sağlandığı nokta olan ve Ankara’nın en önemli ana arterlerinden Eskişehir Yolu’na ise üç adet köprülü kavşak yapılarak trafik sorununa neşter vuruldu.

İstasyon Caddesi Alternatif Bulvarı 126 milyon liraya tamamlanırken altyapı çalışmaları için de 163 milyonluk dev yatırım yapıldı. 4 demiryolu geçiş köprüsü ve 1 alt geçitten oluşan 9 kilometrelik alternatif bulvar sayesinde Etimesgut ve Sincan’da yaşayan yaklaşık 1,5 milyon vatandaş derin bir nefes aldı.

Samsun Yolu’na yapılan ve 17 milyon 500 bin TL harcanan Mavi Göl Girişi Köprülü Kavşağı ile 25 milyon 961 bin TL maliyetle tamamlanan Eşref Akıncı Kışlası Önü Köprülü Kavşağı sayesinde kazalar azaldı, ekonomiden tasarruf edildi.

YILLARCA DEVAM EDEN TRAFİK ÇİLESİ SONA ERDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi yıllarca trafiğin kilitlendiği Şaşmaz Bulvarı’na 22 milyon 834 bin TL’ye yaptığı iki adet köprülü kavşak sayesinde sorunu çözdü. Kangren hâline dönüşen, sık sık kazaların yaşandığı ve trafik akışının durduğu Sincan Yenikent’te ise 28 Milyon TL harcanarak köprü ve yol genişletme çalışması yapıldı.

Trafik sıkıntısı ve kazaların yaşandığı bir diğer bölge olan Etimesgut Türk Kızılayı Caddesi’ne 2 adet köprülü kavşak yapılırken Turan Güneş Bulvarı’nda da toplam 51 milyon 800 bin TL harcanarak yapılan iki adet köprülü kavşak tamamlanarak Ankaralıların hizmetine sunuldu.

Yapım çalışmaları 19 milyon TL tutan Sincan OSB Köprülü Kavşağı ile 20 milyon TL harcanarak yapılan Ayaş Yolu Devrimler Caddesi’ndeki Başer Köprülü Kavşağı da bölge trafiğini rahatlattı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Nisan 2024
İmsak 04:18
Güneş 05:51
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:43
Yatsı 21:10