72 yaşındaki kadın 13 sokak köpeğinin saldırısına uğradı!

Ankara'da çeşmeden su doldurmak için bekleyen yaşlı kadına 13 başıboş köpek saldırdı.

Ankara 31.05.2022, 14:30 İrem Durak
72 yaşındaki kadın 13 sokak köpeğinin saldırısına uğradı!

72 yaşındaki kadın 13 sokak köpeğinin saldırısına uğradı!

Ankara'da çeşmeden su doldurmak için bekleyen yaşlı kadına 13 başıboş köpek saldırdı. 72 yaşındaki Aysel Saylem, çevrede bulunan insanların müdahalesi ile ölümden döndü. Her iki bacağında da derin yaralar meydana gelen Saylem, yürümekte zorluk çektiğini ifade ederek "Eğer yalnız olsaydık beni de eşimi de parçalarlardı. Her iki bacağımdan da ısırdılar ve sağ bacağımda çok yara var" ifadelerine yer verdi.

Köyde bulunan hobi evinde su şebekesi olmayan Aysel Saylem (72) ile Ali Saylem (72) çifti, evlerinin bahçelerinde yer alan ağaçları sulamak için köyde bulunan çeşmeye geldiler. Aysel Saylem, ellerinde yer alan pet şişelere su doldurduğu sırada boş arazideki 13 başıboş köpek ona saldırmaya başladı. Can havliyle çığlıklar atan yaşlı kadına yardım etmek için arabada bulunan eşi Ali Saylem ve civardaki diğer vatandaşlar koştu. Köpeklerden zorlukla kurtarılan talihsiz kadın, Pursaklar Devlet Hastanesi Acil Servisine götürüldü. Her iki bacağında da köpek ısırıklarına bağlı derin yara izleri meydana gelen Saylem tedavi altına alındı. Ölümle burun buruna gelen Saylem; hareket etmekte, yürümekte ve günlük işlerini yapmakta aşırı zorlandığını söyledi. İlçe belediyesinin konuyla yeterince ilgilenmediğini belirten Saylem, yetkililerden sorunlarının çözümü kavuşturulmasını istedi.

"HEPSİ BİRDEN ÜZERİME HÜCUM EDİP BENİ YIKTILAR"

Yaşadığı korku dolu anları anlatan Aysel Saylem, "Bahçemize gelmiştik. Çeşmeden su almaya gitmiştik. Biraz ilerledim. Baktım ki büyük bir köpek bana hırlamaya başladı. Heyecandan arkasından gelen köpekleri görmedim. Köpeklerin hepsi birden üzerime hücum edip beni yıktılar. Eşim, '12-13 köpek vardı' dedi. Beni kurtardılar ama vücudumda baya hasar oluştu. Kıyafetimi yırtmışlar. Hastaneye gittik. Orada kuduz aşısı ve pansuman yaptılar bana.

"BACAĞIMIN ÜSTÜNÜ KOPARMIŞLAR"

Bu köpeklerden çok şikayetçiyiz. Eğer yalnız olsaydık beni de eşimi de parçalarlardı. Her iki bacağımdan da ısırdılar ve sağ bacağımda çok yara var. Diz kapağımın altı da dünden beri çok kanıyor. Yürüyemiyorum. Sağ bacağımı çekemiyorum. Yürürken zorluk çekiyorum. Bacağımın üstünü koparmışlar, orada kalıcı iz kalabilirmiş. Burada çok köpek var. Eşim korkusundan gelemiyor bazen buraya" ifadelerine yer verdi.

"PARAMPARÇA YAPACAKLARDI"

Eşinin ölümden döndüğünü söyleyen Ali Saylem ise, "Ağaçları sulamak için akarsuya su doldurmaya gitmiştik. Eşim suyu doldururken ben arabayı yola çekiyordum. O anda orada tek bir köpek vardı. O köpek hırlamaya başlayınca ağacın dibindeki köpeklerle birlikte 12-13 köpek birden eşimin üzerine hücum ettiler. Ben kendimi arabadan zor attım. Oradaki insanlar da geldi. Onların yardımıyla eşimi kurtardık. Yoksa paramparça yapacaklardı. Bu sıkıtımızın giderilmesi için de buralara su verilmesini rica ediyoruz.

"KULAKLARINDA KÜPE OLUNCA ZARARSIZ OLMUYORLAR"

Burada köpekleri etle besliyorlar. Eğer besleyeceklerse bir köpek bakım evi kurup orada beslesinler. Yolun kenarlarında baya köpek var. Kulaklarında küpe olunca zararsız oldukları anlamına gelmiyor. Bu konuya biraz dikkat edilmesini istiyorum" dedi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Temmuz 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:29
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:01