ABB’den çiçek takası uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekliyor.

Ankara 23.06.2022, 22:10 İrem Durak
ABB’den çiçek takası uygulaması

ABB’den çiçek takası uygulaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekliyor. Başkent Ankara’da ‘Çiçeğim Takas’ uygulamasını 27 Haziran 2022 tarihinden itibaren Batıkent Metro İstasyonu’nda hayata geçirecek. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Ankaralıların ellerinde yer alan çiçekleri çeşitlendirmeyi ve başkaları ile paylaşma imkânı sağlamayı da hedefliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında insan odaklı ve çevreye duyarlı projeleri tek tek hayata geçirecek.

    Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, EGO Genel Müdürlüğü ve ANFA Bitki Evi iş birliği ile bir ilke imza atarak Başkent Ankara’da ‘Çiçeğim Takas’ uygulamasını başlatacak.

Takas Noktalarında Ücretsiz Çiçek Takası Ve Toprak Değişimi Yapılabilecek

   Metro İstasyonlarında yaygın hale getirilecek stantlarla Ankaralılara ellerindeki çiçekleri ücretsiz takas etme imkanı stanıyacak olan ABB, 27 Haziran 2022 Pazartesi gününden itibaren ilk uygulamayı Batıkent Metro İstasyonu’nda başlatmış olacak.

    Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Başkentlilerin evlerindeki çiçekleri çeşitlendirmesini, ellerinde olmayan çiçekleri bir başka çiçekle değiştirmesini ve başkalarıyla paylaşmasını amaçlarken, vatandaşlar ayrıca metro istasyonlarına kurulacak takas noktalarında ANFA Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bitki Evleri’nden getirilecek çiçeklerle de ücretsiz takas ve toprak değişiminden yararlanabilecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2024
İmsak 03:34
Güneş 05:24
Öğle 12:59
İkindi 16:56
Akşam 20:25
Yatsı 22:07