ABB’den üniversite adaylarına YKS desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamaları için Batıkent Final Okulları ile ortak çalışma yaparak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan adaylar için ücretsiz deneme sınav desteği veriyor.

Ankara 23.05.2022, 21:58 İrem Durak
ABB’den üniversite adaylarına YKS desteği

ABB’den üniversite adaylarına YKS desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamaları için Batıkent Final Okulları ile ortak çalışma yaparak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için gerçekleştirmiş olduğu deneme sınavından sonra şimdi de Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan adaylar için ücretsiz deneme sınav desteği veriyor.

Üniversite sınavlarına hazırlanmakta olan adayların sınav stresini düşürmek ve sınavlara hazırlanmalarına katkı vermek amacıyla Aile Yaşam Merkezlerinde ve Çocuk Kulüplerinde hafta sonu YKS deneme sınavı gerçekleştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ uygulamalar ile öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak için çabalıyor.

Ankara’da eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin sınav stresini düşürmek için de ücretsiz deneme sınavı desteği veriyor. Batıkent Final Okulları ile iş birliği yapan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için düzenlediği deneme sınavından sonra şimdi de Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan adaylara yönelik ödüllü deneme sınavı yaptı.

ÖDÜLLÜ YKS DENEME SINAVINA YOĞUN İLGİ

    Kent genelindeki Aile Yaşam Merkezleri ve Çocuk Kulüplerinde hafta sonu gerçekleştirilen YKS deneme sınavına Başkentli öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

    Üniversite sınavına girecek adayların hem kendilerini denemesi hem de sınav stresini azaltması amacıyla bu desteği sağladıklarını belirten ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar, şöyle konuştu:

“Aile Yaşam Merkezlerimizde geçen hafta Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için deneme sınavı yaptık bu hafta da üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için YKS deneme sınavı yapıyoruz. 20 merkezimizde binlerce öğrencimiz deneme sınavına girdi. Bu vesileyle tüm öğrenci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.’’

ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

   Gelecekleri için kritik bir öneme sahip YKS öncesinde deneme sınavı düzenleyen Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden üniversite adayları, düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

-Barkın Nuh Güngör: ‘‘Ücretsiz gerçekleştirilecek olan deneme sınavı ilanını babam gördü ve ben de sınav tecrübesi yaşamak, stresimi azaltmak için deneme sınavına girdim.”

-Şimal Terzioğlu: ‘‘Ankara Büyükşehir Belediyesinin öğrencilere yönelik düzenlediği deneme sınavı hizmeti çok güzel ve anlamlı. Bu sınavlar sayesinde bizler de sınav stresini azaltmış oluyoruz.’’

-Hasan Kaynakçı: ‘‘Bu deneme sınavlarıyla hem kendimizi test ediyoruz hem de heyecanımızı yenmiş oluyoruz, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

-Şevval Bilici: ‘‘Arkadaşıma deneme sınavlarıyla ilgili bir mesaj geldi ve birlikte başvuru yapmaya karar verdik. Bu sınavlar sayesinde son durumumuzu görmüş oluyor hem de stresimizi azaltmış oluyoruz.’’

-Şevval Mutlu: ‘‘Ankara Büyükşehir Belediyesinden aileme bir mesaj geldi ve ben de arkadaşlarıma söyledim. Hep birlikte kayıt olduk ve sınava girdik.’’

    Ankara Büyükşehir Belediyesi, LGS ve YKS deneme sınavlarında ilk 3’e giren adaylara scooter, powerboard ve tablet hediye edecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 03:18
Güneş 05:14
Öğle 12:56
İkindi 16:54
Akşam 20:28
Yatsı 22:15