ABB’den uyarı: Ankara Metrosu'nda Altyapı Çalışmalarına yarın başlanacak

EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı (M3) İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında yer alan hattın iki farklı bölgesinde ray altyapısında yaşanan bozulmalar sebebiyle yapacağı zemin düzeltme çalışmalarına yarın başlayacak.

Ankara 09.08.2022, 17:50 İrem Durak
ABB’den uyarı: Ankara Metrosu'nda Altyapı Çalışmalarına yarın başlanacak

ABB’den uyarı: Ankara Metrosu'nda Altyapı Çalışmalarına yarın başlanacak

EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Metrosu Batıkent-Sincan Hattı (M3) İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında yer alan hattın iki farklı bölgesinde, hattın yapımı esnasında uygun olmayan malzeme kullanılması sonucu ray altyapısında yaşanan bozulmalar sebebiyle yapacağı zemin düzeltme çalışmalarına yarın başlayacak. 10 Ağustos-10 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılması amaçlanan çalışma sırasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında seferler gerçekleştirilmeyecek. Çalışma esnasında mağduriyet yaşanmaması için vatandaşlar, Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarması ile taşınacaklar.

Kızılay-Batıkent Metrosunun devamı niteliğinde bulunan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bitirilen İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında yer alan hattın yapımında uygun olmayan malzeme kullanıldığı belirlendi. Daha önce bakım çalışmaları ile düzeltilmeye çalışılan durum kronik hale geldi.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve etüt neticesinde ortaya çıkan durum ayrıca sondaj çalışması ve akademisyenlerin raporlarıyla da desteklendi. Akademisyenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü, hattın hatalı dolgu yapılan 129 metrelik kısmının altyapısını değiştirme kararı aldı.

ÇALIŞMA SIRASINDA ULAŞIM OTOBÜSLERLE SAĞLANACAK

Yapılan sondaj çalışması ve akademisyenlerin raporlarıyla zemindeki sorunun ortaya çıkması sonrası yolcu güvenliği için tren hız limitinin 5 km/saate düşürülmesinin ardından seyahatin hız ve konforunun etkilenmesi nedeniyle vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine EGO Genel Müdürlüğü harekete geçti.

Akademisyenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda hattın, hatalı dolgu yapılan 129 metrelik kısmınınaltyapısı 10 Ağustos-10 Eylül 2022tarihleri arasında değiştirilecek. Çalışma sırasında İstanbul Yolu, Botanik, Mesa ve Batı Merkez İstasyonlarında işletme yapılamayacağı için vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları amacıyla Eryaman 1-2 ve Batıkent İstasyonları arasında otobüs aktarması yapılacak.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından bölgedeki tren işletmesi, daha güvenli, daha konforlu ve seyahat süresi kısalmış olarak tekrar vatandaşların hizmetine sunulacak.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Nisan 2024
İmsak 04:18
Güneş 05:51
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:43
Yatsı 21:10