ABB’den yeni bir spor tesisi: Kuzey Yıldızı Yüzme Havuzu

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir spor tesisini daha Ankaralılara kazandırdı.

Ankara 21.05.2022, 10:30 İrem Durak
ABB’den yeni bir spor tesisi: Kuzey Yıldızı Yüzme Havuzu

ABB’den yeni bir spor tesisi: Kuzey Yıldızı Yüzme Havuzu

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir spor tesisini daha Ankaralılara kazandırdı. 2014 senesinden bu yana hiç açılmadan atıl olarak duran Kuzey Yıldızı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu, Büyükşehir Belediyesinin kendi öz kaynakları kullanılarak yenilenip hizmete girdi.

Yarı olimpik ve çocuk yüzme havuzunun yanında spor salonu, fitness, sauna, buhar odası ile kafeteryanın da bulunduğu spor tesisinde, ASKİ Spor Kulübü ile iş birliği yapılıp Ankaralı çocuklara yüzme desteği sağlanacak.    

Ankaralıları spora teşvik eden projeleri hayata geçirmeyi sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni spor alanları ve tesisleri yaparak ya da yenileme çalışmaları gerçekleştirerek bu hedefi doğrultusunda yoğun mesai harcıyor.

Kentte yıllardır atıl durumda bulunan yapıları A’dan Z’ye yenileyerek Başkentlilerle buluşturan Büyükşehir Belediyesi şimdi de 2014 yılında tamamlandığı hâlde açılmadan kaderine terk edilen Kuzey Yıldızı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu’nu hizmete açarak Başkent’e kazandırdı.

ATIL HÂLDE BULUNAN HAVUZ ABB’NİN ÖZ KAYNAKLARIYLA KULLANILIR HALE GETİRİLDİ

Başkentlilerin uzun süredir hizmete girmesini beklediği spor tesisinin açılışına ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Aslan, Anket AŞ Genel Müdürü Hakan Türkoğlu ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar da katıldı.

Seğmenler ve Mehteran Takımı’nın gösterileriyle renklenen açılışta, Elvankent Aile Yaşam Merkezi Trio Grubu’nun müzik dinletisi ile Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi sporcularının karate gösterisi ilgiyle izlendi.

ABB’nin kendi öz kaynaklarıyla bakım, onarım ve tadilat çalışmalarını gerçekleştirdiği Kuzey Yıldızı Havuzu ve Spor Salonu’nda; 25 metre uzunluğunda, 12,5 metre genişliğinde ve 1,80 metre derinliğinde yarı olimpik kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Çocuk yüzme havuzunun yanı sıra kafeterya, buhar odası, sauna, fitness ve dinlenme alanlarının da yer aldığı tesiste, ASKİ Spor ile iş birliği yapılarak Başkentli çocuklara yüzme eğitimi verilecek.

BAŞKENT’TE YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMASIN

Çocukların keyifli vakit geçirmesi için masa tenisi, langırt, mini golf platformu ve bilardo masalarının da konulduğu tesis Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek.

Aile Yaşam Merkezi üyelerinin de yararlanabileceği yarı olimpik havuzun ‘Başkent’te yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ sloganıyla pazartesi günleri hariç her gün açık olacağını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar, Başkentlileri tesise şu sözlerle davet etti:

“Uzun yıllardır atıl hâlde bulunan bu havuzumuzu sizler için hizmete açmış bulunuyoruz. Yaz boyunca hem ailelerimiz hem de çocuklarımız yüzme havuzundan ve spor salonundan istifade edebilecekler. Aynı zamanda Ankara’mızda yüzme bilmeyen çocuğun kalmaması için ASKİ Spor Kulübü ile Belediyemiz bünyesindeki diğer kulüplerimizle protokol kapsamında çocuklarımıza yüzme öğreteceğiz. Çok kısa bir süre içerisinde de yine Kuzey Yıldızı’nda bulunan hizmet binasını vatandaşlarımız için ‘sessiz kütüphane’ olarak hizmete açacağız.”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:54
İkindi 16:52
Akşam 20:26
Yatsı 22:13