ABB’ye online başvurular başladı

Başkentte kırsal kalkınma hamlesi başlatmış olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere tohum desteği vererek de yerli üretimi yükseltmeyi sürdürüyor.

Ankara 01.08.2022, 22:42 İrem Durak
ABB’ye online başvurular başladı

ABB’ye online başvurular başladı

Başkentte kırsal kalkınma hamlesi başlatmış olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere tohum desteği vererek de yerli üretimi yükseltmeyi sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2022 senesinin ilk arpa ve buğday tohum desteği için online başvuru sürecini başlatmış oldu. Tohum desteğinden faydalanmak isteyen yerli üreticiler, 31 Ağustos 2022 tarihine kadar “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden başvuru gerçekleştirebilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bütün Türkiye’ye örnek olan kırsal kalkınma desteklerini senenin her mevsiminde devam ettiriyor.

Başkent Ankara’da yerli üreticiye hem ekonomik yönden destek olmak hem de üretimi yükseltmeyi hedefleyen Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2022 senesinin ilk arpa ve buğday tohumu desteği için başvuru sürecine başladı. Destekten faydalanmak isteyen yerli üreticiler, “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden başvuru gerçekleştirebilecek.

TOHUM DESTEĞİ İÇİN ONLİNE BAŞVURULAR 31 AĞUSTOS’A KADAR DEVAM EDECEK

 Kent ekonomisine de katkı sağlayan tohum desteğini her geçen gün artıran Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, başvuruları online ortamda 31 Ağustos 2022 tarihine kadar almaya devam edecek.

   Arpa ve buğday tohumu desteği için başvuru kriterleri ise şöyle:

-Aynı haneden yalnızca 1 kişi yararlanabilir,

-İkametgâh adresi Ankara dışı olanlar yararlanamayacaktır,

-Çiftçi Belgesi 2022 yılına ait ve ONAYLI olacaktır,

-E Devlet çıktısı Çiftçi Belgesi (ÇKS Belgesi) olarak kabul edilmeyecektir,

-Buğday başvurularında Çiftçi Belgesi (ÇKS Belgesi) üzerinde yer alan ada/parsellerde ‘Buğday’ ibaresi, arpa başvurularında ise ‘Arpa’ ibaresi bulunması gerekmektedir,

-Başvuru sayısı ve temin edilecek tohum miktarına göre talep edilen dönüm miktarları gerek görüldüğü takdirde “İdare” tarafından değiştirilebilecektir,

-En az 5 dönüm en fazla 50 dönüm üzerinden destek verilecektir,

-500 dönüm ve üzeri arazi varlığına sahip olan üreticilere destek verilmeyecektir,

-Başvurular ön talep amaçlı olup, sonuçlar incelemeler yapıldıktan sonra sistemde görülecektir,

-Üreticiler buğday ve arpa tohumu desteğinden yalnızca birine başvurabilirler.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:16
Öğle 12:51
İkindi 16:47
Akşam 20:16
Yatsı 21:58