Başkent’teki yeni model ile Ankara çiçek açacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi; Başkentin muhtelif alanları, parkları ile orta refüjlerini rengarenk top kadife çiçekleri ile süsleme kararı aldı.

Ankara 01.08.2022, 22:02 İrem Durak
Başkent’teki yeni model ile Ankara çiçek açacak

Başkent’teki yeni model ile Ankara çiçek açacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi; Başkentin muhtelif alanları, parkları ile orta refüjlerini rengarenk top kadife çiçekleri ile süsleme kararı aldı. Sözleşmeli üreticilik modelini Ankara genelinde yaygınlaştıran ANFA Genel Müdürlüğü, yaz aylarının gelmesi ile beraber yerli üreticilerden satın aldığı çiçekleri toprakla buluşturacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her mevsim şehri güzelleştirmekte olan peyzaj çalışmalarıyla Başkentlileri buluşturmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “Benim en büyük hayalim Ankaralı üreticileri zengin etmek” deyip kırsal kalkınma çerçevesinde başlattığı sözleşmeli üreticilik modelini Ankara’daki yerli çiçek üreticileri ile de sözleşme imzalayarak hayata geçirecek.

ANFA Genel Müdürlüğü yaz aylarının gelmesi ile beraber parklar, yol kenarları ve orta refüjleri sözleşmeli üreticilik modeli bağlamında yerli üreticilerden satın aldığı top kadife çiçekleri ile süslemeye başladı.

SÖZLEŞMELİ ÜRETİCİLİK MODELİ YERLİ ÜRETİCİNİN EKONOMİSİNE DE KATKI SAĞLIYOR

      Büyükşehir Belediyesinin yaptığı peyzaj tasarımları ve çevre düzenlemeleriyle Başkentin bulvar ile caddeleri başta olmak üzere park ve rekreasyon alanları rengarenk çiçeklerle süslenirken, görsel bir şölene de ev sahipliği yapıyor.

     ANFA ekipleri son olarak Muhammed Ali Esertepe Parkı, Ümitköy yan loblar, Anıtkabir önü ve Batı Parkı’nda sözleşmeli çiçek üreticilerinden satın alınan top kadifelerin dikimini gerçekleştirdi. Kentte üretimi artırmayı ve Başkent ekonomisini canlandırmayı hedefleyen ABB, alım garantili sözleşmeli üreticilik modeline geçen yerli üreticilerin ekonomisine de bu sayede katkı sağlıyor.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Nisan 2024
İmsak 04:18
Güneş 05:51
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:43
Yatsı 21:10