Beşevler Metrosu çiçek takası uygulamasının yeni adresi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ilkini Batıkent Metro İstasyonu’nda faaliyete geçirdiği “Çiçeğim Takas” uygulamasını şehir genelinde yaygınlaştırmaya devam ediyor.

Ankara 26.07.2022, 19:43 İrem Durak
Beşevler Metrosu çiçek takası uygulamasının yeni adresi

Beşevler Metrosu çiçek takası uygulamasının yeni adresi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ilkini Batıkent Metro İstasyonu’nda faaliyete geçirdiği “Çiçeğim Takas” uygulamasını şehir genelinde yaygınlaştırmaya devam ediyor.

Başkentlilere ellerinde olan çiçek ve bitkiler için ücretsiz takas ve bakım imkânı tanıyan ABB şimdi de Beşevler Metro altında çiçek takası uygulamasına geçti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, insan odaklı ve çevre dostu projelerine durmadan devam ediyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, EGO Genel Müdürlüğü ve ANFA Bitki Evi iş birliği ile ilki Batıkent Metro İstasyonu’nda oluşturulan ‘Çiçeğim Takas’ uygulaması şimdi de Beşevler Metro altında açılan stant ile sürüyor.

Çiçek Takası Uygulaması Metro Ve Ankaray İstasyonlarını Dolaşacak

Ankaralılara ellerinde yer alan çiçek ve bitkiler için ücretsiz takas ve bakım imkânı tanıyan uygulama yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

     ABB Çevre, Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Bitkisel Uygulama Şefi Burak Taşkesti, Başkentlilerden tam not alan yeni uygulama hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Uygulamamıza ilk etapta Batıkent Metrosu’nda başladık. Oradaki karşılaştığımız yoğun ilgiye bakarak devamını sağlama kararı aldık. Bugünkü adresimiz Beşevler Metrosu. Bir hafta boyunca 10.00-19.00 saatlerinde ücretsiz bir şekilde vatandaşımızın elinde bulunan çiçeklerin takasını sağlayıp, bakımlarını gerçekleştireceğiz. Beşevler’den sonra diğer Metro ve Ankaray istasyonlarındatakas uygulamasına devam edeceğiz. Vatandaşlar uygulamaya çok ilgi gösteriyor, pozitif geri dönüşler alıyoruz.”

ÇİÇEK BAKIMI VE DEĞİŞİMİ HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Farklı tarihlerde ve farklı adreslerde kurulacak stantlar aracılığıyla sürdürülecek olan çiçek takas uygulaması, Beşevler Metro altında 25-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında devam edecek.

Çiçeklerini bakım yaptırmak ve takas yapmak için Beşevler Metro altına gelen vatandaşlar ise uygulamayla ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-Huriye Akdemir: “Uygulamayı çok beğendim. Çiçekler birbirinden güzel ve bakamadığım çiçeklere buraya bakıma getireceğim.”

-Ayşegül İfrazlı: “Çok güzel bir proje olmuş. Kadınları da bu projede düşünmüşler. Evimdeki çiçekleri buraya teslim edeceğim ve bakımını yaptıracağım.”

-Şengül Gülen: “İşe gidip gelirken fark ettim. Arkadaşlardan bilgi aldım. Evimde aynı çiçekten fazla vardı onları buraya getirdim. Farklı çiçeklerle takas yaptım, yeni çiçeklerim oldu.”

-Yasemin Eşkin: “Sabırsızlıkla 25 Temmuz’u bekledim çiçekleri getirmek için. Harika bir uygulama olmuş. Çiçeklerim hastalanmıştı şimdi burada bakımını yaptılar. Pırıl pırıl olmuş çiçeklerimi aldım, bu renkli proje için teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Temmuz 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:29
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:01