Cinsel istismar davasında 3 yaşındaki kız için kan donduran sözler!

Ankara'da Kezban Ç. İsmindeki kadının 3 yaşındaki kızının vücudunda sigara söndürdüğü ve cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklanan Yaşarcan Ünal mahkemeye çıktı.

Ankara 07.06.2022, 22:15 İrem Durak
Cinsel istismar davasında 3 yaşındaki kız için kan donduran sözler!

Cinsel istismar davasında 3 yaşındaki kız için kan donduran sözler!

Ankara'da Kezban Ç. İsmindeki kadının 3 yaşındaki kızının vücudunda sigara söndürdüğü ve cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklanan Yaşarcan Ünal mahkemeye çıktı. Anne Kezban Ç. küçük çocuğuna şiddet ve cinsel istismar uygulandığını belirterek, "O dönem hamile olduğum için çocuğu Yaşarcan'a emanet edip hastaneye geliyordum. Döndüğümde çocuğu titrer vaziyette görüyordum. Kalçasında yanık bedeninde morluklar buldum. Kızıma sorduğumda 'Yaşar baba yaptı' diyordu" şeklinde konuştu.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmaya sanıklar ve avukatları katıldılar. Mahkeme Başkanı, davaya gelen evrakı okumasının ardından sanıklara söz verdi. Sanık Ünal, üzerine atılan suçları reddederek, mağdurun vücudunda bulunan morluk ve yanık izlerinin kalorifere sürtmesinden ötürü olduğunu savundu.

"EVDE NELER OLDUĞUNU BİLMİYORUM"

Cinsel istismar iddialarını reddeden Ünal, "Sabah işe gidip akşam geliyordum. Evde neler olduğunu bilmiyorum." dedi. Sanık Kezban Ç. de birlikte yaşadığı Yaşarcan Ünal tarafından şiddet gördüğünü ve ilk eşinden olan kızının da şiddet gördüğüne tanık olduğunu, ancak korkudan şikayetçi olmadığını öne sürdü.

"YAŞAR BABA YAPTI"

Kezban Ç, "O dönem hamile olduğum için çocuğu Yaşarcan'a emanet edip hastaneye gidiyordum. Döndüğümde çocuğu titrer vaziyette buluyordum. Kalçasında yanık bedeninde morluklar vardı. Kızıma sorduğumda 'Yaşar baba yaptı' diyordu. O gün de bana vurdu ve erken doğum yapmak zorunda kaldım." ifadelerini kullandı. Tanık E.H.A. da 112 Acil sağlık ekibinde görevli olduğunu, olay günü verilen doğum vakası ihbarına gittiklerini, evde 7-8 erkek, Kezban ve 3-4 yaşlarında bir kız çocuğu olduğunu anlattı.

EN AĞIR CEZAYI ALMASI TALEP EDİLDİ

E.H.A, vakaya müdahale ederken küçük kız çocuğunun vücudunda söndürülmüş sigara izleri gördüğünü, hastaneye döndüklerinde durumu emniyet güçlerine haber verdiklerini söyledi. Tanık Z.Y. de Kezban Ç'nin kardeşi olduğunu, sanık Ünal'ın kardeşini ve çocuğunu sürekli dövdüğünü, kardeşine uyuşturucu madde verdiğini iddia etti. Ünal'ın 3 yaşındaki yeğeninin vücudunda sigara söndürdüğünü belirten Z.Y, sanığın en ağır cezayı almasını talep etti.

DAVA ERTELENDİ

Duruşmada, mağdur çocuğun pedagog ve psikolog eşliğinde alınan ifadesine ilişkin rapor okundu. Çocuğun vücudunda çok sayıda ikinci derece yanık yarası, ezilme ve morlukların kısa süre önce olduğunu belirtilen raporda, çocuğun kendisini döven ve çakmakla kalçasını yakan kişinin Ünal olduğunu söylediği aktarıldı. Avukat beyanının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, mağdur çocuğa kayyum atanması için ilgili kurumlara müzekkere yazılmasına hükmetti. Ünal'ın tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 22 Eylül'e erteledi.

NELER YAŞANMIŞTI?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre, Altındağ'da doğum sancısı çeken Keziban Ç'nin evine giden 112 Acil Servis ekipleri, burada vücudunda morluk ve yanık izleri olan üç yaşındaki H.Ç'yi fark etti. Sağlık ekiplerinin, bu durumu polise bildirmesi üzerine anne Kezban Ç. ve birlikte yaşadığı Yaşarcan Ünal gözaltına alındı.

35 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede, Ünal'ın mağdura yönelik eylemlerine annesinin de ortak olduğu ifade edilen iddianamede, sanıkların, "çocuğa karşı eziyet" ve "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçlarından toplam 35 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Ayrıca mağdurun annesinin, Ünal'ın "işlediği suçları bildirmediği" gerekçesiyle 1 yıl 6 ay daha hapsi talep edildi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Temmuz 2024
İmsak 03:44
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:20
Yatsı 21:59