Melih Gökçek: ‘Mansur Yavaş’ın siyasi hayatı bitti’

Türkiye son zamanlarda Ankapark'ı tartışıyor.

Ankara 30.07.2022, 23:27 İrem Durak
Melih Gökçek: ‘Mansur Yavaş’ın siyasi hayatı bitti’

Melih Gökçek: ‘Mansur Yavaş’ın siyasi hayatı bitti

Türkiye son zamanlarda Ankapark'ı tartışıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan sonra eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından da yeni açıklamalar yapıldı. Gökçek katılmış olduğu canlı yayında, "Birazdan açıklayacağım belgelerle Mansur Yavaş'ın siyasi hayatı bitecek." Şeklinde konuştu. Gökçek ayrıca Ankapark'ın maliyeti ile alakalı da dikkat çeken ifadelere yer verdi.

Başkent Ankara'da bulunan ve davalık olan Ankapark tartışmaları devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten açıklamalar ardı ardına geliyor. Son olarak bir programa konuk olan Melih Gökçek'ten iddialı sözler geldi.

"BİRAZDAN AÇIKLAYACAĞIM"

Katıldığı canlı yayında Ankapark'ta yer alan dinozorlarla ilgili açıklama yapan Gökçek basında yer alan fiyatların doğru olmadığını belirtti. Gökçek Ankapark'ın toplam maliyeti için ise 1 milyar 350 bin lira rakamını verdi.

 Melih Gökçek'ten canlı yayında sert sözler: "Benim partimden olması masum olduğu anlamına gelmez"

"MANSUR YAVAŞ'IN SİYASİ HAYATI BİTTİ"

Katıldığı canlı yayında iddialı açıklamalarda bulunan Gökçek, Mansur Yavaş'a canlı yayın davetini yineledi. "Birazdan önemli belgeler paylaşacağım" diyen Gökçek, "Eğer samimiyse siyasi hayatı bitti" ifadelerini kullandı.

 Ankapark'ın maliyeti çok konuşulmuştu! Bakan Kurum'un paylaşımına Mansur Yavaş'tan yanıt geldi

"PSİKOLOJİSİ BOZUK"

Mansur Yavaş daha önce Melih Gökçek için 'psikolojisi bozuk' suçlamasında bulunmuştu. Gökçek de canlı yayında aynı iddiayı Yavaş için kullanarak, "Meral Akşener'le açıklama yaparken mimiklerine dikkat edin, sağlıklı değil, psikolojisi bozuk" dedi. Gökçek ayrıca, "Biraz sonra açıklayacağım belgelerle psikolojisi iyice bozulacak." ifadelerini kullandı.

 Mansur Yavaş'ın Melih Gökçek'e yanıtı Meral Akşener'i güldürdü: Tedavi olsun, muhatap olurum

Gökçek söz konusu belgeleri açıklarken şu ifadeleri kullandı;

Ankapark yüzde 100 Yavaş'ın denetimindeydi. Mansur Yavaş bu parklardan yüzde 100 sorumludur. Gösterdiğim belgede 12. madde de yer alıyor. Çalınanlardan yüzde 100 sen sorumlusun. Sen amirsin burada. Eğer Fen İşleri Başkanı'na bu yetkiyi verdin o yapmadıysa o sorumlu. Her yerde çıkıp bizi buraya almıyorlar diyorsun. İşte sorumlu sensin.

Bugün itibarıyla eğer bu programı izleyen varsa Yavaş taraftarı bile olsa ona hak vermeyecektir.

"KILIÇDAROĞLU BENİ HAKLI GÖRÜYOR"

Yavaş, Akşener ile harap ettiği Ankapark'ı gezdi ama Kemal Bey gitmeyerek tepki koydu. Kılıçdaroğlu beni haklı görüyor. Yavaş şerefiyle istifa etmeli. Avrupa'da olsa böyle bir şey belediye başkanı görevinde kalabilir mi? İtiraf edip, derhal istifa etmeli.

Bu adamdan değil Cumhurbaşkanı, milletvekili bile olmaz. Cumhurbaşkanı olmak istiyor. Sosyal medyada bunun için hesap açtırıp paylaşım yaptırıyorlar.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:32
Güneş 05:20
Öğle 12:50
İkindi 16:46
Akşam 20:11
Yatsı 21:51