Sel sularına kapılan çocuğu kurtarma anı kameraya takıldı

Sel sularının aldığı çocuğu esnaf kurtardı. O anlar kameralara takıldı.

Ankara 02.07.2022, 18:45 İrem Durak
Sel sularına kapılan çocuğu kurtarma anı kameraya takıldı

Sel sularına kapılan çocuğu kurtarma anı kameraya takıldı

Sel sularının aldığı çocuğu esnaf kurtardı. O anlar kameralara takıldı.

Ankara'da etkisi uzun süren sağanak yağmurdan sonra oluşan sel suyuna kapılmak üzere olan küçük çocuk, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Çocuğun esnaf tarafından kurtarıldığı an güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Olay, Ankara'nın Keçiören ilçesinde yaşandı. Ankara'da yaklaşık olarak 1,5 aydan bu yana etkisini gösteren yağmur vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu. Sel suyunun biriktiği sırada karşıdan karşıya geçmeye çalışan anne ve iki çocuğu sel sularına kapıldı. O esnada seyir halinde olan sürücü, kendi arabası ile suyun hızını kesmek için anne ve çocuğunun önüne arabasını park etti. Suyun hızına dayanamamış olan küçük çocuk, annesinin elinden kayıp sel suyunda sürüklenmeye başladı. Annesinin elinden kayan ve sel suyunda sürüklenen çocuk, çevrede bulunan bölge esnafı tarafından fark edilerek son anda kurtarıldı. O anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

"Çocuğun annesinin elinden kaydığını görünce koştum, çocuğu sudan aldım"Keçiören'de yaklaşık olarak 4 senedir esnaflık yaptığını ve her sene yağan yağmurdan sonra Atapark, Ufuktepe ve Keçiören bölgesinden gelen suyun dükkanın önünde biriktiğini belirten dükkan sahibi Mehmet Sinan Soybaşı, "Keçiören Atapark'ta esnafım. Kapının önünde yağmur yağıyor, 3-4 yıldır burada esnaflık yaptığım süre içerisinde hep burada yağmur yağdığı sürede Atapark, Ufuktepe, Keçiören'in bütün suyu burada oluşuyor. Oluştuğu zaman burası koca bir nehir haline geliyor. Nehir haline geldiğinde de yoğunlaştıkça da insanlar korkuyor. Arabalar burada sıkıntı yaşıyor, karterleri deliniyor, lastikler patlıyor, arabalar zarar görüyor. O süre içerisinde de suyu takip ederken zarar görmeyelim diye, her ihtimale karşı hazırlıklı olalım diye bir de baktım bir bayan iki tane çocuğuyla beraber karşı tarafa geçiyor. Karşı tarafa geçerken o anlık aracın biri park etti ve suyun hızını kesmeye çalıştı. Suyun hızını kesemedi. Kadın o panik haliyle çocuğun biri elinden kaydı, kurtuldu, suya kapıldı. Ben görünce koştum, sudan aldım çocuğu. Annesiyle beraber arabaya bindirdim, gönderdim" diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07