Sporcularımıza Ankara’da Coşkulu Karşılama

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılan Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanmayı başaran ASKİ Spor’lu Milli güreşçi Taha Akgül ile Süleyman Atlı ve Süleyman Karadeniz yurda dönüş yaptı.

Ankara 10.08.2021, 00:02 İrem Durak
Sporcularımıza Ankara’da Coşkulu Karşılama

Sporcularımıza Ankara’da Coşkulu Karşılama

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılan Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanmayı başaran ASKİ Spor’lu Milli güreşçi Taha Akgül ile Süleyman Atlı ve Süleyman Karadeniz yurda dönüş yaptı. Milli güreşçiler, Esenboğa Havalimanı’nda antrenörleri, kulüp yöneticileri, aileleri ve çalışma arkadaşları tarafından Türk bayrakları ile karşılanmış oldu.

    Türkiye’yi Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen Olimpiyat Oyunları’nda temsil eden Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor’lu Milli Güreşçiler Taha Akgül, Süleyman Atlı ve Süleyman Karadeniz yurda dönüş yaptı.

   Olimpiyatlarda bronz madalya kazanmayı başaran Taha Akgül ile Süleyman Atlı ve Süleyman Karadeniz’i Esenboğa Havalimanı’nda Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, ASKİ Spor Güreş Şube Sorumluları Reyhan Nazlı ve Mustafa Yüce, antrenörleri, aileleri ve çalışma arkadaşları Türk bayrakları ile karşıladı. 

OLİMPİYATLARDA İKİNCİ MADALYA

     Serbest Güreş’te 8 Avrupa, 2 Dünya, 1 de Olimpiyat şampiyonluğu bulunan Taha Akgül, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanarak 2 olimpiyat madalyasının sahibi oldu.

    ASKİ Spor’un elde ettiği başarılarla Türk güreşinin lokomotofi olmayı sürdürdüğünü belirten ASKİ Spor Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar; Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Akgül’ü tebrik ederek, şöyle konuştu:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor olarak olimpiyatlara dört güreşçimizle katıldık. Rıza Kayaalp ve Taha Akgül ile bronz madalya kazandık. Devletimizi ve Ankara’mızı düşünerek çok ciddi çalıştık ve neticesinde bronz madalya kazandık bunlar nazar boncuğumuz olsun. Önümüzde Dünya Şampiyonaları, Avrupa Şampiyonaları ve Paris’te düzenlenecek olan Olimpiyatlar var. Tokyo’da altın madalya alamadık ama Paris’te altın madalya kazanarak Türk güreşine damga vurmak istiyoruz.”

TAHA AKGÜL’DEN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

     Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ASKİ Spor’a vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden Taha Akgül, duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Olimpiyat Oyunlarında altın madalyayı kazanmayı çok istiyordum ama malesef bronz madalya kazanabildim. Çeyrek final maçında beklemediğim bir mağlubiyet aldım ama repesajdan gelip bronz madalyayı da almak çok önemliydi. ASKİ Spor, Türkiye’nin en büyük kulübü ve Ankara’ya 2 madalya kazandırdık. Bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederim.”

     Olimpiyat oyunlarında Serbest Stil Güreş dalında ASKİ Spor’u temsil eden milli güreşçiler Süleyman Karadeniz ve Süleyman Atlı da şöyle konuştu:

-Süleyman Karadeniz: ‘‘Olimpiyatlar Oyunlarında elimizden geldiğinin en iyisini yapmaya çalıştık oraya madalya için gittik ama nasip olmadı. Son saniyelerde elimizden kaçan bir madalya oldu. Paris Olimpiyatlarında altın madalya kazanmayı çok istiyoruz.’’

-Süleyman Atlı: ‘‘2016’dan bu yana Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanıyordum. Tokyo Olimpiyatları’na şampiyon olmak için gitmiştim. Bu olimpiyatlarda madalya kazanamadım ama Paris’te ülkemi ve kulübümü en iyi şekilde temsil ederek kariyerimde tek eksik olan olimpiyat madalyamı kazanmak istiyorum.’’

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 05 Mart 2024
İmsak 05:46
Güneş 07:09
Öğle 13:05
İkindi 16:17
Akşam 18:52
Yatsı 20:09