Sporun Başkenti Ankara olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıların spora olan ilgisini yükseltebilmek ve Ankara’yı sporun da başkenti yapmak için türlü spor etkinlikleri için ev sahipliği yapıyor.

Ankara 06.05.2022, 18:07 İrem Durak
Sporun Başkenti Ankara olacak

Sporun Başkenti Ankara olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıların spora olan ilgisini yükseltebilmek ve Ankara’yı sporun da başkenti yapmak için türlü spor etkinlikleri için ev sahipliği yapıyor.

Gazi Park’ta Spor Festivali Başlıyor

   Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralıların spora olan ilgisini artırmak ve Ankara’yı sporun da başkenti yapmak için çeşitli spor etkinliklerine ev sahipliği gerçekleştiriyor. ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, BelPa ve Decathlon iş birliğiyle 8 Mayıs 2022 Pazar günü Gazi Park’ta gerçekleştirilecek olan “May Fest’22”, sporseverler ile profesyonel sporcuları buluşturacak. Birbirinden renkli yarışmaların bulunacağı spor festivalinde, ASKİ Spor ve FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları da katılımcıların sorularını cevaplayacak.

    Ankara’yı sporun da başkenti yapmak amacıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin spora olan ilgisini artırmak amacıyla spor etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor.

    ABB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, BelPa ve Decathlon iş birliği ile 8 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Gazi Park’ta tüm gün sürecek “May Fest’22” ile sporseverler ve profesyonel sporcular bir araya gelecek.

Ankara’da Spor Yapmayan Kalmasın

     ABB’nin ev sahipliğinde ‘Ankara’da spor yapmayan kalmasın’ sloganıyla düzenlenecek ücretsiz spor festivalinde tüm katılımcılar; futboldan basketbola, voleyboldan tenise, patenden kaykaya, kampçılıktan bisiklete, pilatesten yogaya, tırmanıştan okçuluğa kadar 15 farklı spor dalını antrenörler eşliğinde deneme fırsatı bulacak.

    Dans etkinlikleri, masa tenisi turnuvası, futbol-basketbol şut yarışmaları, okçuluk ile dart turnuvaları ve akrobatik basketbol şovu gibi pek çok gösteri, yarışma ve etkinliğin yer alacağı festivalde sporseverlere sürpriz ödüller de verilecek.

ABB Sporcuları Soruları Yanıtlayacak Kent Orkestrası Konser Verecek

    Spor ve beslenme üzerine söyleşilerin de yapılacağı ve herkese açık olacak festivalde; bisiklet bakım hizmeti de sağlanacak.

     ASKİ Spor Kulübü ve FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının katılarak seyircilerin sorularını yanıtlayacağı festival, ABB Kent Orkestrası’nın konseriyle sona erecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07