Ücretsiz araç çekici hizmeti sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent Ankara’da 2 seneyi aşkın süre önce başlatmış olduğu ücretsiz araç çekici hizmetini sürdürüyor.

Ankara 03.08.2022, 17:57 İrem Durak
Ücretsiz araç çekici hizmeti sürüyor

Ücretsiz araç çekici hizmeti sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent Ankara’da vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak, konforlu ulaşıma katkıda bulunmak, araç arızası ya da kazalar nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığını önlemek için 2 seneyi aşkın süre önce başlatmış olduğu ücretsiz araç çekici hizmetini sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, Başkent 153’ü arayarak ücretsiz araç çekici hizmetinden faydalanmak isteyen tüm vatandaşlara hafta içi 07.00-09.30 saatleri arasında çekici hizmeti veriliyor.

    Ankara Büyükşehir Belediyesinin hayatı kolaylaştırmak adına insan odaklı hizmetleri durmadan devam ediyor.

    Başkent Ankara’da trafik akışını kolaylaştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, 2 seneyi aşkın süre önce başlatmış olduğu ücretsiz araç çekici hizmetini sürdürüyor.

HAFTA İÇİ 07.00-09.30 ARASI ARAÇ KAZASI YA DA ARAÇ ARIZASINDA ÇEKİCİ HİZMETİ İMKÂNI

      Eskişehir Yolu, Konya Yolu, İstanbul Yolu ve Samsun Yolu üstünde Fen İşleri Daire Başkanlığına ait 4 ayrı kurtarma aracı yolda kalan, aracı arızalanan veya kaza geçiren sürücülere hafta içi her gün 07.00-09.30 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet vermeye devam ediyor.

    ‘Başkent 153’e gelen ihbarlar sonrası kazanın meydana geldiği veya aracın arızalandığı noktaya giden ekipler, trafik güvenliğini gözeterek araç sahipleri ile araçları en yakın sanayiye kadar götürüyor.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

     Vatandaşların mağdur olmamaları için ihtiyaç duydukları anda hızlı şekilde yanlarında olmaya çalıştıklarını belirten Araç Çekici Hizmeti Sorumlusu Orhan Boran, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak hafta içi 07.00-09.30 saatleri arasında kurtarıcı hizmeti vermekteyiz. İstanbul Yolu, Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Samsun Yolu’nda bekleyen araçlarımızla arıza yapan ya da kaza yapan araçları en yakın tamirhaneye götürüyoruz” dedi.

    Vatandaşlar, yolda kalan araçlara yönelik başlatılan ücretsiz araç çekici hizmetinden duydukları memnuniyeti şu sözlerle ifade etti:

-Veysi Çelebi: “Sabah saatlerinde aracımın bozulması sonrası Başkent 153’ü aradım kısa süre içinde araçları ücretsiz olarak çekmeye geldiler. Arabamı çekerek istediğim yere kadar da götürdüler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

-Turgut Coşkun: “Ankara Büyükşehir Belediyesinin aracı arızalanan veya kazaya karışan araçlara ücretsiz çekici hizmeti verdiğini görmüştüm. Aracımın arızalanması sonrası Başkent 153’ü aradım kısa sürede yardım etmeye geldiler. Bu hizmette katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:32
Güneş 05:20
Öğle 12:50
İkindi 16:46
Akşam 20:11
Yatsı 21:51