Yeşilin Başkenti Ankara

Ankara Büyükşehir Belediyesi “Yeşilin Başkenti” projesi için Ankaralılara yeni yeşil alanlar kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Ankara 27.05.2022, 22:15 İrem Durak
Yeşilin Başkenti Ankara

Yeşilin Başkenti Ankara

Ankara Büyükşehir Belediyesi “Yeşilin Başkenti” projesi için Ankaralılara yeni yeşil alanlar kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

    Ankara Büyükşehir Belediyesi “Yeşilin Başkenti” projesi bağlamında Ankaralılar için yeni yeşil alanlar kazandırmayı sürdürüyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarını kullanarak yaptığı paylaşım ile “İklim krizine karşı dirençli bir Ankara için bugün adımlarımızı sıklaştırıyoruz. Çocuklarımıza yaşanabilir yarınları miras bırakacağız” ifadelerini kullanarak Etimesgut ilçesinde 177 bin metrekareden oluşan ‘Göksu 2. Etap Rekreasyon Alanı’nın yapımına başlayacaklarını duyurdu. İhalesi yapılan yeşil alanın 2023 senesi içinde tamamlanması hedefleniyor.

Ankara’da yeşil alan atağına girişen Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeşil alan sayısını her geçen gün yükseltiyor.

     Ankara’yı ‘gri kent’ imajından kurtarmak amacıyla harekete geçen ABB, kente ‘yeşil kent’ imajı kazandırmak için yoğun mesai harcıyor. Son olarak Lodumlu Mahallesi Parkı, Eryaman Gökay Caddesi Parkı ile Alacaatlı Mahallesi Lavanta Parkı’nın yapımı için çalışmalar hızlandırılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla, “İklim krizine karşı dirençli bir Ankara için bugün adımlarımızı sıklaştırıyoruz. #Yeşilin Başkenti vizyonumuzla, Etimesgut ilçemizde 177 bin metrekareden oluşan ‘Göksu 2. Etap Rekreasyon Alanı’ yapımına başlıyoruz. Çocuklarımıza yaşanabilir yarınları miras bırakacağız” dedi.

BAŞKENT’TE YEŞİL ALAN SAYISI ARTIYOR

    “Yeşilin Başkenti” projesi kapsamında kente yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Etimesgut ilçesinde bulunan 177 bin metrekarelik alanı daha yeşil alana dönüştürecek.

    ABB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından ihalesi tamamlanan Göksu 2. Etap Rekreasyon Alanı’nda kısa süre içinde yapım çalışmaları başlayacak.

BÖLGEDE YAŞAYANLAR NEFES ALABİLECEK  

    Kafe, yönetim binası, iki adet büfe, iki adet su deposu, mescit, çocuk oyun alanları, bisiklet yolu, koşu yolu, spor alanları (basketbol sahası, tenis kortu, futbol sahası), bisiklet parkuru, spor alanları işletme binası, çok amaçlı salon, lavabo ile güvenlik kulübesinin yer alacağı rekreasyon alanında toplam yeşil alan büyüklüğü ise 103 bin metrekareden oluşacak.

    Bölgede yaşayanların nefes alabileceği Göksu 2. Etap Rekreasyon Alanı’nın 2023 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:54
İkindi 16:51
Akşam 20:25
Yatsı 22:12