Alt geçide zarar verenlerin fotoğrafları tek tek asıldı

Rize'nin Fındıklı ilçesinde belediyeye ait olan temizlediği, boyadığı ve tablolarla süslemiş oldukları Sanalt Geçit ismini vererek müzik yayını gerçekleştirilen yaya alt geçitte, bazı kişiler tuvaletlerini yaptı, çöplerini attı, tablolara zarar verdi.

Gündem 14.05.2022, 13:30 İrem Durak
Alt geçide zarar verenlerin fotoğrafları tek tek asıldı

Alt geçide zarar verenlerin fotoğrafları tek tek asıldı

Rize'nin Fındıklı ilçesinde belediyeye ait olan temizlediği, boyadığı ve tablolarla süslemiş oldukları Sanalt Geçit ismini vererek müzik yayını gerçekleştirilen yaya alt geçitte, bazı kişiler tuvaletlerini yaptı, çöplerini attı, tablolara zarar verdi. Belediye yetkilileri güvenlik kameralarından belirledikleri kişilerin yüzlerini kapatıp o anlar ile ilgili fotoğraf karelerini alt geçide astı.

SOSYAL MEDYADAN İLAN EDİLDİ

Belediyenin sosyal medya hesabından gerçekleştirilen paylaşımda, “Yenileyerek kullanılır hale getirdiğimiz, klasik tabloların bulunduğu ve klasik müziğin çaldığı alt geçitlerde kamera olduğunu unutanlar olmuş. Affedersiniz işeyenler, tabloları yırtanlar, çöplerini atanlar. Tüm görüntüleri elimizde. Tablo olarak bu görüntüleri asalım diyoruz” ifadelerine yer verildi.

ALT GEÇİDİ TEMİZLEYECEKLER

Alt geçitteki saldırılar artınca güvenlik kamerası koymak zorunda kaldıklarını ifade eden Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Önceden atıl durumda ki alt geçidi yenileyerek duvarlarına dünyaca ünlü ressamların resimlerini, portrelerini astık. Müzik yayını başlattık. Adını da ‘Sanalt geçit’ koyduk. Halkımızın hizmetine sunduk. Maalesef ki birkaç kez vandal saldırıya da uğradık. Baş edemeyince kamera koyduk. Tabloları yırtanlar, çöp atanlar, tuvaletini yapanlar oluyor. Bunların sayısı giderek artınca kameralardan bu anları tespit ettik, fotoğrafladık.

Caydırıcı olsun diye zarar verdikleri noktalara yüzlerini kapatarak fotoğraflarını astık. Bu olayları gerçekleştiren 8 kişiyi bulduk. Görüştük ‘özür’ dilediler ve ‘bir daha yapmayacağız dediler. Bu kişiler verdikleri zarar karşısında belediyemizde bir gün çalışacaklar. Biz de zarar verdikleri bu alt geçidi onlara temizletmeyi düşünüyoruz. Bu yaptığımız uygulama umarım caydırıcı olur.”

GÜZEL BİR HAREKET OLMUŞ

Belediyenin çözümünü doğru bulduğunu söyleyen Necmettin İncegümüş, “Bu alt geçit daha önce kullanılmıyordu. Buraya emek verilmiş, güzelleştirilmiş. Birilerinin canı sıkıldı diye buraya zarar vermişler. Muhakkak ki caydırıcılığı olacak. Belediyenin bu hareketi çok güzel olmuş” diye konuştu.

Nurcan Öztürk de İlginç bir yöntem olmuş, inşallah amacına ulaşır. İnsanlar yaptıklarının gizli kalacağını düşünmesin. Bence belediye bu kişileri ortaya çıkararak çok güzel bir hareket yapmış” dedi. (DHA)

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07