Ankara Kuşu Kimdir?

Ankara Kuşu Twitter hesabı kimin? Ankara Kuşu Twitter hesabı hangi konularda paylaşım yapıyor?

Gündem 02.11.2020, 10:25
Ankara Kuşu Kimdir?

Türkiye’de oldukça popüler olan sosyal medya sitesi Twitter’da Ankara Kuşu takma adı ile paylaşımlarda bulunan ve milyonların ilgilisini çeken kişi kimdir? Mesleği nedir? Bu gibi sorular birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Ankara Kuşu hesabının sahibi Oktay Yaşar’dır.

Kim bu Oktay Yaşar?

Twitter hesabından Ankara Kuşu adı ile yayın yapan ve paylaşımlarda bulunan Oktay Yaşar Gebze’de ikamet etmektedir. Bir dönem Bariyer gazetesinde ve yerel gazetelerde gazetecilik yapmıştır. Ankara kuşu hesabının ise 500 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Ancak bu hesaba erişim halkı provoke eden paylaşımlar sebebi ile kısıtlanmıştır. Yargı süreci devam etmekte olup gerekli araştırmalar yapılmaktadır.

Ankara Kuşu Hesabının Yöneticisi Oktay Yaşar Göz Altına Alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan dava Oktay Yaşar’a sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ve haberler sebebi ile açılmıştır. Ardından göz altına alınan Oktay Yaşar soruşturması devam etmekte ve sosyal medyada yapılan paylaşımların detayları incelenmektedir.

Göz Altının Ardından Tutuklama Kararı

Ankara Kuşu hesabı yöneticisi Oktay Yaşar sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sonrası göz altına alınmıştı. Gözaltının ardından FETÖ soruşturması kapsamında tutuklama kararı çıktı.

Oktay Yaşar’ın Hayati Yazıcı ile Bağlantısı

Bazı iddialara göre hesabı açtığı ilk zamanlar 2016 yılının başlarında Oktay Yazıcı AK Parti yanlısı paylaşımları ile dikkat çekmekteydi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile de bağlantısı olduğu iddiaları ortaya atıldı.

Oktay Yaşar’ın Twitter Hesabındaki Kişisel Açıklama Nedir?

Hepinizin bildiği gibi sosyal medya hesapları kişilerin kişisel görüşlerini, hayatlarını veya ilgi duydukları alanlarla ilgili paylaşımda bulundukları mecralardır. Her kullanıcı sosyal medya hesabında mutlaka kendini tanımlayan cümlelere yer vermektedir. Sosyal medya hesabı Twitter’da Oktay Yaşar kendini şu sözlerle tanıtmış ve açıklamıştır.

 • Kendi halinde bir kul.
 • Emekli fikir işçisi.
 • Siyaset bilmez.
 • Medyadan.
 • İsyan etmez, çözüm bulur.

Oktay Yaşar’ın Ankara Kuşu Hesabında Yaptığı Bazı Dikkat Çekici Paylaşımlar

Bildiğiniz üzere Oktay Yaşar sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkat çekmeyi başarmıştı. Binlerce takipçisi olan Ankara Kuşu Twitter hesabından yapılan bazı paylaşımlar şu şekildedir.

 1. “Yandaş medya mensubu olunca böyle oluyor. Kendinizi rezil de etseniz korumak / sıvazlamak zorundasınız başka şansınız yok.”
 2. “Bazı Konyalılar Cumhurbaşkanı maaşını az bulmuş.”
 3. “Çekirdek fiyatlarını çok abartıyorsun, keyif çayı içmen isabet olmuş. Devam.”
 4. “Güçlü ekonomimiz sayesinde doları terbiye etmeyi başardık.”
 5. “ Piyasa sallantıdayken uzaya atılacak uydu kimseyi enterese etmiyor sanırım..”
 6. “MHP’nin askıda ekmek kampanyası üzerine sorulan soruya cevap vermiş yalnız. ‘Kampanya yersizdi’ demek istemiş..”
 7. “Şu makam odasına 700 bin TL’ye özel oda yaptıran sendika başkanından yok mu bi haber?”
 8. “Merkez Bankası cumaya gitti sanırım. Tık yok..”
 9. “Dolar Bey’e müdahale etmeyi düşünüyor musunuz, yoksa kendi kendine şey olur mu?”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Mayıs 2024
İmsak 03:36
Güneş 05:22
Öğle 12:50
İkindi 16:45
Akşam 20:08
Yatsı 21:47