Cinsel istismar sanığı bu kez avukata hakaret ve tehditlerde bulundu!

Ankara'da S.K.'ye (15) cinsel istismarda bulunarak, müstehcen görüntülerini sosyal medyada yayınlaması suçlaması ile tutuklu yargılanmakta olan Emre Kara'ya (19), mağdurun avukatı İrem Esra Kömürcü Altun'u da cinsel şiddetle tehdit ve hakaret ettiği suçlaması ile dava açıldı.

Gündem 08.08.2022, 23:12 İrem Durak
Cinsel istismar sanığı bu kez avukata hakaret ve tehditlerde bulundu!

Cinsel istismar sanığı bu kez avukata hakaret ve tehditlerde bulundu!

Ankara'da S.K.'ye (15) cinsel istismarda bulunarak, müstehcen görüntülerini sosyal medyada yayınlaması suçlaması ile 111,5 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanmakta olan Emre Kara'ya (19), mağdurun avukatı İrem Esra Kömürcü Altun'u da cinsel şiddetle tehdit ve hakaret ettiği suçlaması ile dava açıldı. Avukat Altun'un şikayet etmesi ile hazırlanan iddianamede, Kara hakkında, 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 4 seneye kadar hapis cezası istendi.

Ankara'da avukat İrem Esra Kömürcü Altun, Haymana ilçesinde müvekkili olan S.K.'ye birçok defa cinsel istismarda bulunarak çektiği müstehcen görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Emre Kara ile ilgili her suç için ayrı ayrı suç duyurusu gerçekleştirdi. Sonrasında da Emre Kara, şikayetleri geri alması için S.K. ve ailesini tehdit etti. Tehditler üzerine avukat Altun, Kara hakkında tekrardan 10'a yakın suç duyurusunda bulundu. Suç duyuruları üzerini gözaltına alınan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Kara, bu sefer avukat Altun'u arayarak ve mesajlar atarak, şikayetleri geri çekmesi ve dosyadan ayrılması için cinsel şiddetle tehdit etti. Kara, iddianame hazırlanana kadar süren 1 yıllık süreçte de tehditlerine devam etti. Tehditler üzerine tekrardan suç duyurusunda bulunan Altun, şüphelinin tutuklanmasını istedi. Tutuklanma talebi reddedilen Altun, 9 Mayıs'ta Kara hakkında uzaklaştırma ve adres gizliliği kararı aldırdı. Emre Kara daha sonra, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'özel hayatın gizliliğini ihlal etme', 'çocuk ile ilgili üretilen müstehcen yayınları yayımlamak', 'şantaj' ve 'hakaret' suçlarını zincirleme işlediği gerekçesiyle 111,5 yıl hapis cezası istemiyle hakkında iddianame hazırlanarak dava açılmasının ardından 6 Temmuz'da tutuklandı.

Avukat Altun'un şikayetleriyle Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, sanık Kara hakkında 'tehdit' ve 'hakaret' suçundan da 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede, S.K.'ye cinsel istismar suçundan yargılaması devam eden Emre Kara'nın mağdur vekili olan Altun'u arayıp hakaret ettiği, daha sonra ise hakaret ve tehdit içeren mesajları gönderdiği belirtildi. Kara'nın çok sayıda tehdit ve hakaretinin tespit edildiği ve bu nedenle üzerine atılı suçu işlediği anlaşıldığından cezalandırılması talep edildi. Kara, Ankara 53'ncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:32
Güneş 05:20
Öğle 12:50
İkindi 16:46
Akşam 20:11
Yatsı 21:51