Flash TV yayın hayatını sonlandırdı

Kısa bir süre önce yayın hayatına yeniden dönen Flash TV, kayyum süreçlerine girmesinden ve ortaklar arası oluşan anlaşmazlıktan ötürü yayın hayatını bir kez daha sonlandırdığını açıkladı.

Gündem 16.04.2022, 18:50 İrem Durak
Flash TV yayın hayatını sonlandırdı

Flash TV yayın hayatını sonlandırdı

Kısa bir süre önce yayın hayatına yeniden dönen Flash TV, kayyum süreçlerine girmesinden ve ortaklar arası oluşan anlaşmazlıktan ötürü yayın hayatını bir kez daha sonlandırdığını açıkladı. Ayrıca kanalın adının ve logosunun da değişmiş olduğu gelen haberler arasında bulunuyor.

İlginç ve renkli programları, dizileri ve içerikleri ile Türkiye’nin hafızasına kazınmayı başaran televizyon kanalı Flash TV, 1992 senesinde başladığı yayın hayatını 2019 senesinde durdurmuştu ve sevenlerini üzmüştü. Fakat geçtiğimiz sene ortaya çıkan haberler, Flash TV’nin yeniden ekranlara döneceğini ve popüler kanalın eski formata benzer nitelikte ağırlıklı olarak eğlence programlarına yer vereceğini belli etmişti.

Kanalın yayın hayatına başlamadan önceki logosunun yayınlamış olduğunu; bu logonun da DC çizgi romanlarının sevilmekte olan karakteri Flash’ın sembolüne benzediğini aktarmıştık. Bir de 2 sene aradan sonra 2021 yılının ekim ayında ekranlara tekrar dönen kanalda oldukça ilginç programların yer aldığını da sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise gelen haberler, popüler kanalın bir kez daha yayın hayatını sonlandıracağını ve ismini değiştireceğini gösterdi.

Kayyum atanması ve ortaklar arası anlaşmazlıklar Flash TV’yi bitirdi

Haberlere göre kanalın ocak ayında hayatını kaybeden patronu Ömer Ziya Göktuğ ve kardeşi Mehmet Emin Göktuğ arasında bir anlaşmazlık vardı. Mehmet Emin Göktuğ, kanalın hisselerinin yarısının kendisine ait olduğunu söylemiş ve bu durumu yargıya taşıyacağını bildirmişti. Bunun ardından ise 16 mart günü kanala kayyum atanmıştı.

İşte bunların ardından 15 Nisan günü kanalın yayın hayatına son verildiği duyuruldu. Flash TV tarafından yapılan açıklamada, Ömer Ziya Göktuğ’un ölümü sonrası kanalın gerekli yönetim organlarından yoksun kaldığı için kayyım sürecine girdiği, ortaklar arasında anlaşmazlığın çıktığı ve yayıncılık lisansının yenilenemediği; bu nedenlerden dolayı da yayın hayatının bittiği ifade edildi.

Kanalın yeni adı Flash Haber TV oldu

Ek olarak kanalın adının değiştiği de gelen haberler arasında yer. Açıklamalara göre Flash TV’nin adı bugünden itibaren Flash Haber TV olarak güncellendi. Logonun da değiştiği  görülürken kanaldan gelen açıklama şu şekildeydi: “Anayasal haber hakkı alma çerçevesinde, her fikir ve kuruma eşit mesafede, tarafsız ve özgür yayıncılık prensipleri ile dünyada ve ülkemizde gelişen olaylar, şeffaf, yalın ve doğru şekilde artık Flash Haber TV’de.”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2024
İmsak 03:34
Güneş 05:24
Öğle 12:59
İkindi 16:56
Akşam 20:25
Yatsı 22:07