Google Haberler'in Tasarımı Tamamen Değişecek

Google'ın bütün haberleri tek bir yerde toplayan Haberler hizmeti, bugün itibarı ile yeni bir tasarıma geçti.

Gündem 23.06.2022, 00:06 İrem Durak
Google Haberler'in Tasarımı Tamamen Değişecek

Google Haberler'in Tasarımı Tamamen Değişecek

Google'ın bütün haberleri tek bir yerde toplayan Haberler hizmeti, bugün itibarı ile yeni bir tasarıma geçti. Yeni tasarım, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeyi hedefliyor.

Google’ın Haberler hizmeti, bugüne kadar ısrarlı bir şekilde sürdürdüğü klasik tasarımda önemli bir değişikliğe geçiyor. Günümüzde masaüstü sürümünde En Çok Okunan Haberler, Sizin İçin, Takip Ediliyor ve haber kategorilerini ana sayfanın solunda bulunan Haberler, bütün bunları sayfanın üst bölümüne geçiriyor.

Dijital haber platformlarının genel tasarım hatlarına yakın bir biçimde hizmet vermeye başlayacak olan Haberler, aynı zamanda bir diğer önemli değişikliğe de sahip olacak. Normalde yine sol menü içerisinde bulunan ‘Yerel Haberler’ bölümü, ana sayfanın sağında, en çok okunan ve gündem olan haberler ile aynı anda sunulacak.

Google Haberler'in yeni tasarımı:

Yeni tasarımla birlikte Google Haberler’de ana sayfanın sağında büyük bir yer kaplayan hava durumu da daha küçük bir şekilde sayfanın üstüne taşınacak. En Çok Okunan Haberler’in sağında bulunan Yerel Haberler ile birlikte ‘Sizin İçin’ listesi de sayfanın sağında yer alacak.

Google Haberler’in yeni tasarımında üst menü ise İş, Teknoloji, Eğlence, Spor ve Bilim gibi kategorilere yer verecek. Menüdeki bu kategoriler kullanıcılar tarafından özelleştirilebilecek. Haberler’de takibe aldığınız kaynaklardan gelen haberleri ise üst menüde yer alacak ‘Takip Ediliyor’ sekmesinde gösterilecek.

Haberlerin doğruluğunu gösteren ‘Fact Check’ sayfası da yenilenecek. Sayfa, artık orijinal iddiaları daha detaylı gösterecek. Böylece yalan haberleri doğru bilgiden ayırt etmek kolaylaşacak.

Yeni değişiklik, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktifleştirilecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2024
İmsak 03:34
Güneş 05:24
Öğle 12:59
İkindi 16:56
Akşam 20:25
Yatsı 22:07