Kadir Şeker davasında yeni gelişme

Konya'da sevgilisini dövdüğünü sanan kişiyi önlemek isterken öldürdüğü gerekçesi ile Kadir Şeker'e verilen 12 sene 6 ay hapis cezası Yargıtay'dan döndü.

Gündem 01.06.2022, 14:15 İrem Durak
Kadir Şeker davasında yeni gelişme

Kadir Şeker davasında yeni gelişme

Konya'da sevgilisini dövdüğünü sanan kişiyi önlemek isterken öldürdüğü gerekçesi ile Kadir Şeker'e verilen 12 sene 6 ay hapis cezası Yargıtay'dan döndü. Şeker'in cezasında 'daha fazla indirim' gerçekleşmesi gerektiği ifade edildi.

Kadir Şeker'e verilen 12 sene 6 ay hapis cezasında daha çok indirim yapılması kararı açıklandı.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Kadir Şeker'e verilen hapis cezasının temyiz istemi ile alakalı incelemesini bitirdi.

Kararda, Türk Ceza Kanunu'nun 29. maddesi gereğince yapılan uygulama esnasında tahrikin derecesi ve yoğunluğu da dikkate alınarak azami hadde yakın bir indirimle cezanın verildiği, 12 sene 6 ay hapis cezasına çarptırılan Şeker ile ilgili daha fazla indirim yapılması gerekçesiyle bozulmasına karar verildiği ifade edildi.

ÇİFTİ AYIRMAYA ÇALIŞMIŞTI

Kadir Şeker, 5 Şubat 2020'de merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine bir kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya çalışmıştı.

Bu sırada Özgür Duran'ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşan Kadir Şeker ile arasındaki boğuşma sırasında aldığı bıçak darbesiyle yaralanan Duran, hastanede hayatını kaybetmişti.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Şeker'e, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verilmiş, Şeker'in cezasını haksız tahrik nedeniyle 15 yıla, iyi hal indirimiyle de 12 yıl 6 aya düşürülmüştü.

''EN KISA SÜREDE TAHLİYE OLACAK''

Kadir Şeker'in avukatlarından Emrah Daylan, ''Yargıtay, kararında, tahrik indirimin en üst sınırdan uygulanması gerektiğini belirtti. Böylelikle cezası 10 yıla düşecek ve cezaevinde bulunduğu süre göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verebilir. Kadir, en kısa sürede tahliye olacak'' diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Temmuz 2024
İmsak 03:44
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:20
Yatsı 21:59