Kızının telefonundaki mesajlara bakan baba, uyuşturucu satıldığını öğrendi!

Avcılar'da kızının hareketlerinden şüphe eden ve telefonuna gelen mesajları okuyarak kontrol eden baba Oğuzhan İ., kızına uyuşturucu madde satıldığını gördü.

Gündem 03.08.2022, 16:40 İrem Durak
Kızının telefonundaki mesajlara bakan baba, uyuşturucu satıldığını öğrendi!

Kızının telefonundaki mesajlara bakan baba, uyuşturucu satıldığını öğrendi!

Avcılar'da kızının hareketlerinden şüphe eden ve telefonuna gelen mesajları okuyarak kontrol eden baba Oğuzhan İ., kızına uyuşturucu madde satıldığını gördü. Söz konusu uyuşturucu satıcısı kişiyi, pusuya düşüren baba buluştuğu şüpheliyi bütün cadde boyunca döverek karakola getirdi. Esnaf olan Yıldız Erden, ''Adam kızının telefonunda, başkasının ona uyuşturucu sattığını yakalıyor. Şahıs kıza mesaj atıyor ‘Kaç tane getireyim?’ diye. Kızın babası da ’10 tane getir’ diye mesaj gönderiyor'' dedi.

Olay, dün öğle saatlerinde Avcılar Merkez Mahallesinde yaşandı. İddialara göre, Oğuzhan İ. Adındaki baba, bir süredir kızının hareketlerinden şüphelenerek takip etmeye başladı. Kızının mesajlaştığını gören baba elinden telefonu alarak mesajları okudu. Baba bir kişinin kızına uyuşturucu madde sattığını öğrenince şoka uğradı. Oğuzhan İ. şüpheli ile mesajlaştı. Bağcılar’dan motorla gelen şüpheli için baba apartmanın alt tarafında pusu kurdu. Çevrede motorla tur atan şüphelinin arkasından yaklaşan baba, bir anda motordan düşürerek dövmeye başladı. Çevredeki vatandaşlarda durumu görüp şüpheliyi dövmeye başladı.

DÖVEREK KARAKOLA GÖTÜRDÜ

Sinirden deliye dönen baba, tüm cadde boyunca şüpheliyi döverek karakola sürükledi. Çevredeki vatandaşlar araba ile destek olarak şahsı karakola götürdüler. Cadde üzerinde esnaf olan Yıldız Erden, ise o anları anlattı. Erden, “Adam kızının telefonunda, başkasının ona uyuşturucu sattığını yakalıyor. Şahıs kıza mesaj atıyor ‘Kaç tane getireyim?’ diye. Kızın babası da ’10 tane getir’ diye mesaj yazıyor. Adam, şahsa buranın adresini veriyor. Uyuşturucu satan çocuk Bağcılar’dan buraya geliyor. Motorla birkaç tur atıyor. O sırada adam telefonla konuşurken yüz yüze geliyorlar. Hemen yakalıyor çocuğu, ayağından sürükleyerek götürüyor. Tekme tokat çocuğu dövüyor. Buradaki esnaflar da çocuğu dövüyor. Adam polisi beklemeden, çocuğu döve döve karakola doğru götürdü” dedi.

''TACİZ VE UYUŞTURUCUYA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK"

Mahallede sakini Ahmet Bingöl, "Benim de kız çocuğum var. Taciz ve uyuşturucuya tahammülümüz yok. Kızın babası ile birlikte, polis kardeşlerimiz gelmeden dövdük" dedi. Yaşananları evinden görünce aşağıya indiğini söyleyen Yıldız Erden ise, “Hepimizin çocuğu var. İyi etmiş, eline sağlık, hatta az bile yaptı. Hırsızlık yapanlar, tacizde bulunanlar, uyuşturucu satanlar birkaç saat gözaltında tutulduktan sonra bırakılıyor. Onlar da bunu biliyor, rahat davranıyor. Bunlara bizim ceza vermemiz gerek" diye konuştu.

Yorumlar (1)
Necati demirel 1 yıl önce
Uyuşturucu çok büyük bir sorundur
Evlatlsarimizo uyuşturucu ve satanlardan uzak tutmalıyız
Çocuklarımızı devamlı ko Nurol etmeliyiz
,zaman kötü
12
az bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:16
Öğle 12:51
İkindi 16:47
Akşam 20:16
Yatsı 21:58