Tehditler savuran Suriyeli için sınır dışı kararı

İstanbul Bağcılar'da, yol kenarına koymuş olduğu sandalyede oturup vatandaşlara tehditler savuran Suriyeli esnaf Hamze Hammamı, "Kasten Yaralama", "Hakaret", "Tehdit ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçlarından Bakırköy Adliyesine sevk edildi.

Gündem 13.04.2022, 19:24 14.04.2022, 12:58 İrem Durak
Tehditler savuran Suriyeli için sınır dışı kararı

Tehditler savuran Suriyeli için sınır dışı kararı

İstanbul Bağcılar'da, yol kenarına koymuş olduğu sandalyede oturup vatandaşlara tehditler savuran Suriyeli esnaf Hamze Hammamı, "Kasten Yaralama", "Hakaret", "Tehdit ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme" suçlarından Bakırköy Adliyesine sevk edildi. Hammamı adliyede süren işlemlerinden sonra sınır dışı edilmek üzere emniyete teslim edildi.

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde sokakta vatandaşlar ile sözlü tartışmaya girip hakarette bulunduğu iddiası ile gözaltına alınan Suriye uyruklu kişi için sınır dışı kararı çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 10 Nisan tarihinde Bağcılar'da sokak ortasına sandalyesini çekerek vatandaşlarla sözlü tartışmaya giren Suriye uyruklu Hamze Hammamı hakkında savcılık talimatı ile işlem başlatıldığı belirtildi.

Emniyetteki işlemleri bitirilen Hammamı, daha sonra Bakırköy Adliyesine sevk edildi.

Hamze Hammamı'nın sokağa koyduğu sandalyede oturarak vatandaşları hakarette bulunduğu öne sürüldü.Hamze Hammamı'nın sokağa koyduğu sandalyede oturarak vatandaşları hakarette bulunduğu öne sürüldü.

Savcılığa "kasten yaralama", "hakaret", "tehdit" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlarından ifade veren şüpheli, 7-8 yıldır Türkiye'de yaşadığını, yeterince Türkçe konuşabildiğini ve hakkındaki suçlamayı kabul etmediğini söyledi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Hammamı ifadesinde kimseyi darbetmediğini, hakaret ve tehditte bulunmadığını, Türk halkına karşı kışkırtıcı ve aşağılayıcı söz ve davranışta bulunmadığını savundu.

Şüpheli, iş yerinin önünde seyir halindeki aracın sürücüsünün devamlı kornaya basması üzerine uyarmak istediğini, bunun üzerine araç sürücüsü ile yakınının kendisine saldırdığını öne sürdü.

Sokakta oturan Hammamı ile yoldan geçen bir sürücü arasında tartışma çıktı.Sokakta oturan Hammamı ile yoldan geçen bir sürücü arasında tartışma çıktı.

Hammamı, "Ben bu olayın gerginliği, ayrıca Suriye'de bulunan eniştemin kısa süre önce vefat etmesi ve bu olaydan benim yeni haberdar olmam nedeniyle olayın etkisi altındaydım" şeklinde ifade verdi.

SINIR DIŞI EDİLECEK

Arkadaşlarının kendisini tutarak iş yerinin içerisine sokmaya çalıştığını anlatan şüpheli, şöyle konuştu:

"Bağırarak Türk halkına saygılı olduğumu, saygımın, sevgimin sonsuz olduğunu ancak kendimin saldırıya uğradığımı ifade etmek istedim. O anda polis gelmiş ancak ben polisi görmemiştim. Polisi görünce zaten oturduğum sandalyeden kalktım. Bana saldıran şahıslardan şikayetçi değilim ancak olayın görüntülerini kanalda yayımlayarak farklı şekilde haberleştiren televizyon kuruluşundan şikayetçiyim. Suçsuzum."

Hammamı, ifade işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 30 Mayıs 2024
İmsak 03:25
Güneş 05:16
Öğle 12:51
İkindi 16:48
Akşam 20:17
Yatsı 21:59