Usulsüz olarak işe alımları açıkladı, partiden istifa etti

Batman’da Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili Abdullah Tarhan yaptığı açıklamada oldukça ağır sözler sarf etti ve AKP'den istifa etti.

Gündem 05.08.2022, 22:11 İrem Durak
Usulsüz olarak işe alımları açıkladı, partiden istifa etti

Usulsüz olarak işe alımları açıkladı, partiden istifa etti

Batman’da Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili Abdullah Tarhan yaptığı açıklamada oldukça ağır sözler sarf etti ve AKP'den istifa etti. Yüzlerce Hasankeyfli genç işsiz geziyorken, AKP'lilerin yakınlarının usulsüz olarak işe yerleştirildiğini öne süren Tarhan özür diledi.

Batman’da Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili AKP'li Abdullah Tarhan, AKP İlçe Teşkilatı'nda bulunan yöneticilerin aile fertlerini işe aldıklarını ifade ederek partisinden istifa ettiğini açıkladı. İstifası ile ilgili konuşan Tarhan, yapılan usulsüz alımlara artık dayanamadığını ifade etti.

“DIŞARIDAN İNSANLAR GETİRİYORLAR”

Hasankeyf'te birçok gencin işsiz kaldığını ve bundan ötürü farklı şehirlere gitmek zorunda kaldıklarını belirten Tarhan, şu şekilde konuştu:

– Biz eski Hasankeyf'ten yeni bir yerleşime geldik, yeni bir ilçe olduk fakat yeni olan bu ilçede Hasankeyfli hiçbir vatandaşın bir karış toprağı yok. Buradaki bütün gençler işsiz güçsüz. Marmaris'e çalışmaya giden yüzlerce Hasankeyfli gençler var.

– Hasankeyf'te devlet hastanesine eleman alımı dışarıdan yapıyorlar, müze müdürlüğüne dışarıdan eleman getiriyorlar, gençlik ve spor il müdürlüğüne alımlarda dahi dışarıdan insanlar getiriyorlar.

“ARTIK BU DURUMA DAYANAMADIM”

– PTT'ye eleman alınıyor, kendi akrabalarını sokuyorlar. İlçe başkanı ve belediye başkanı tüm kurumlardaki kadrolara, “kardeşim”, “amcaoğlum”, “yeğenim” diyerek işe koyuyorlardı.

– Ben 49 yıllık belediyeciyim ve artık bu duruma dayanamadım. Vatandaşlarımın daima yanındayım. Hiçbir zaman “Ailemden bu, şu alınsın” demiyorum, ben istiyorum ki ihtiyacı olanlar işe girsin.

– Bu yaşanılan durumu milletvekiline, il başkanına, ilçe başkanına ve belediye başkanına, il koordinatörüne ve bölge koordinatörüne söyledim ama oralı olmadılar.

– İl teşkilat başkanım aradı beni, “Bu konulardan ben de rahatsızım, niye bana gelmedin?” dedi.

“İLÇE BAŞKANININ İKİ YEĞENİ PTT’DE ÇALIŞIYOR”

İstifası öncesinde il başkanıyla görüşmek istediğini ancak geri dönüş yapmaması sonrasında istifasını açıkladığını belirten Abdullah Tarhan, şöyle devam etti:

– İl başkanım da “3-4 gün sabret” dedi. Dün gittim, telefonla aradım ama 3-4 saat beklememe rağmen geri dönmedi. İkazlarımın dikkate alınmaması sonrasında yazılı istifamı verdim.

– Bundan sonra vatandaşlarımın ve gençlerimin yanındayım şimdi daha rahatım. Lakin meclis üyeliğinden istifa etmedim, yapılan usulsüz işe alımlarla her zaman mücadele edeceğim ve bunları konuşmaya devam edeceğim.

– AK Parti İlçe Başkanı’nın iki kardeşi PTT'de çalışıyor, belediye başkanı bir yeğenini koydu, o iki sene çalıştı başka yere tahinini çıkardı ve başka bir yeğenini yine PTT'ye koydu.

– Ben üç dönemdir meclis üyesiyim ve üç dönemdir burada AK Parti'ye kazandıran benim. Bu geç kalınmış bir istifadır. Sabrettim, olmadı. Seçmenlerimden ve gençlerden özür dilerim.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07