Kız öğrencisine istismardan yargılanan öğretmenden inanması güç sözler

Ankara'da 14 yaşındaki bir kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu suçlaması ile 83 seneye kadar hapis istemiyle tutuklu yargılamasına devam edilen öğretmen Münir Yükselmiş'in mahkemede belirttiği sözler hakimi adeta çileden çıkardı.

Keçiören 26.05.2022, 21:55 İrem Durak
Kız öğrencisine istismardan yargılanan öğretmenden inanması güç sözler

Kız öğrencisine istismardan yargılanan öğretmenden inanması güç sözler

Ankara'da 14 yaşındaki bir kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu suçlaması ile 83 seneye kadar hapis istemiyle tutuklu yargılamasına devam edilen öğretmen Münir Yükselmiş'in mahkemede belirttiği sözler hakimi adeta çileden çıkardı. Öğrencisinin erkek arkadaşlar edinmesinden ötürü iffetini korumak için kendi hayalini kurdurup tatmin olmasını sağladığını, istediğinin ise öğrencisini korumak olduğunu öne süren sanığa mahkeme başkanı "Sen kimsin, iffet korumak gibi bir görevin mi var?” dedi.

Keçiören ilçesindeki okulda eğitim gören F.N.Ö. ismindeki kız çocuğu, geçen sene halasına, okulda görevli olan din kültürü ve ahlak bilgisi ile hafızlık öğretmeni Münir Yükselmiş'in, kendisine cinsel istismarda bulunduğunu, herhangi birine söylememesi için tehdit ettiğini, tehdit ederek bu eylemlerini devam ettirdiğini belirtti.

CİNSEL İÇERİKLİ MESAJLAR GÖNDERMİŞ

Anne ve babası ayrı olan, babaannesiyle birlikte yaşayan F.N.Ö., halasına öğretmeninin cinsel içerikli mesajlarını da gösterdi. Şikayet üzerine öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. Yazışmalar da savcılığa delil olarak sunuldu. Gözaltına alınan Yükselmiş, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanırken, emekliye ayrıldı.

83 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık soruşturması sonucu sanık Münir Yükselmiş hakkında 'zincirleme şekilde öğretici tarafından çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'zincirleme şekilde elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanarak öğretici tarafından çocuğa karşı cinsel taciz', 'zincirleme şekilde cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun kılma', 'zincirleme şekilde konut dokunulmazlığını ihlal etme' ve 'zincirleme şekilde tehdit' suçlarından 83 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, F.N.Ö.'nün psikologlar gözetiminde alınan ifadesine yer verildi. İfadesinde, en büyük hayalinin hafız olmak olduğunu söyleyen F.N.Ö., yaşadıklarını anlattı. F.N.Ö., Yükselmiş'in, telefonla tacizleri dışında yalnız olduğu zamanlarda eve gelerek cinsel istismarda bulunduğunu da kaydetti.

İFFETİNİ KORUMAK İÇİN YAPTIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Tutuklu Münir Yükselmiş'in, Ankara 36'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Sanık, savunmasında, F.N.Ö.'nün halasının kendisiyle birlikte olmak istediğini, bunu kabul etmeyince kendisine komplo kurulduğunu ileri sürdü. Yükselmiş, mağdurun iddia ettiği gibi yalnız olduğunda eve giderek cinsel istismarda bulunmadığını, dosyaya giren WhatsApp konuşmaları ve gece vakti saatlerce yapılan telefon görüşmelerinin hafızlık eğitimi için olduğunu iddia etti. Mesajlardaki cinsel içerikli yazışmaların sorulması üzerine Yükselmiş, öğrencisinin erkek arkadaşlar edinmesinden dolayı iffetini korumak için kendi hayalini kurdurarak tatmin olmasını sağladığını, amacının öğrencisini korumak olduğunu öne sürdü.

"SEN KİMSİN, BÖYLE BİR GÖREVİN Mİ VAR?"

Mahkeme başkanı, "Sen kimsin, iffet korumak gibi bir görevin mi var? Kaç öğrencinin iffetini korudun?" diyerek sanığa tepki gösterdi. Yükselmiş, "Sadece F.N.Ö.'yü korudum" cevabını verdi.

Tanıkların dinlenmesinin ardından mağdurun sonraki celse dinlenmesine ve sanık Münir Yükselmiş'in tutukluluk halinin devamına karar verilerek, duruşma ertelendi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2024
İmsak 03:34
Güneş 05:24
Öğle 12:59
İkindi 16:56
Akşam 20:25
Yatsı 22:07