Facebook fake hesap açma devrini bitirecek özelliği test etmeye başladı

Facebook, yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik, bir hesaba ait olan 5 farklı profil oluşturulmasına olanak tanıyor.

Teknoloji 16.07.2022, 16:15 16.07.2022, 14:16 İrem Durak
Facebook fake hesap açma devrini bitirecek özelliği test etmeye başladı

Facebook fake hesap açma devrini bitirecek özelliği test etmeye başladı

Facebook, yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik, bir hesaba ait olan 5 farklı profil oluşturulmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde iş ve özel hayatlarını ayırabilecek.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, geliştirmiş olduğu yeni bir özelliği kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test ediyor. Bu yeni özellik, bazı kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak gibi duruyor.

Facebook'un üzerinde çalışmakta olduğu yeni özellik, kullanıcıların bir ana hesap altında 5 taneye kadar yeni profil oluşturabilmesine olanak tanıyor. Bu özelliği Netflix'in tek ana hesap altında bulunan profiller gibi düşünebilirsiniz. Fakat Facebook'un test aşamasında bulunan özelliği, biraz daha farklı amaçlar için kullanılacak. Burada, ikinci bir kullanıcıdan değil, bir kullanıcıya ait 5 farklı profilden bahsediyoruz.

Facebook'un yeni özelliği tam olarak ne işe yarayacak?

Facebook'un test aşamasındaki yeni özelliği, hesap sahiplerinin kişiliklerini "bölmesine" imkan tanıyacak. Örneğin; oluşturduğunuz bir profilde yalnızca iş arkadaşlarınızı, başka bir profilde ise en yakın arkadaşlarınızı tutabilecek, yaptığınız paylaşımları yalnızca belirlediğiniz kategorilerdeki kullanıcıların görmesini sağlayabileceksiniz. Üstelik alt profillerde gerçek isminizi kullanmanıza gerek olmayacak. Yalnızca ana hesabınızda gerçek isminizi kullanabilirsiniz.

Ancak bu demek olmuyor ki fake profil oluşturabilirsiniz. Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre hesapların, birbirleriyle tutarlı olması gerekecek. Ayrıca; olur da bir profil üzerinden Facebook politikalarını ihlal ederseniz, ana hesabınız da bundan üzerine düşeni alacak. Bununla birlikte, sayfa oluşturma ve yönetme gibi daha spesifik özellikler, yalnızca ana hesap üzerinden yapılabilecek.

Facebook, test aşamasındaki özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağını açıklamadı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Temmuz 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:29
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:01