İftar sofrası Çamlıca Mahallesi'ne kuruldu

Yenimahalle Belediyesi, her gün çeşitli bölgelerde dev iftar sofrası kurup ilçe sakinlerini aynı masa çevresinde topluyor.

Yenimahalle 18.04.2022, 12:12 İrem Durak
İftar sofrası Çamlıca Mahallesi'ne kuruldu

İftar sofrası Çamlıca Mahallesi'ne kuruldu

Yenimahalle Belediyesi, her gün çeşitli bölgelerde dev iftar sofrası kurup ilçe sakinlerini aynı masa çevresinde topluyor.

Binlerce kişinin bir araya gelip oruçlarını açtığı iftardan sonra Çamlıca Mahallesi'nde kuruldu.

Kur'an tilaveti ve ilahilerin okunması ile başlayan iftar programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın yanında bir de Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda mahalle sakini katılım sağladı.

Ramazan'da sevgi ve hoşgörü var

İlçe sakinlerinin birlik ve beraberliklerinin devam etmesi için her gün Yenimahalle'nin değişik noktalarında iftar sofralarının kurulmuş olduğunu belirten Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşar, “Pandemiden ötürü 2 senedir ertelediğimiz iftar sofralarını bu sene yeniden kuruyoruz. Yenimahalle sakinleri ile aynı sofrayı paylaşmanın, hemşerilik ruhunu ve komşuluk ilişkilerini geliştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu mübarek ayda dualarımızın, kıldığımız namazların, tuttuğumuz oruçların kabul olup, dünyaya ve ülkemize barış huzur gelmesini diliyorum. Ramazan ayında yalan, haram, kin, nefret yoktur. Paylaşma, sevgi ve hoşgörü vardır” dedi.

"Birlik içerisinde sıkıntılarımızı aşacağız"

Dünyada ve ülkemizde çeşitli sıkıntıların yaşandığını belirterek sözlerini sürdüren Yaşar, “Dünyamızda savaşlar devam ediyor. Ülkemizde de ekonomik ve sosyal sıkıntıları gün geçtikçe artarak hissediyoruz. Bu sıkıntıları aşmanın yolu birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte çalışarak üretmekten geçiyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetin değerleri sağlam, yönü bellidir. Umudumuzu kaybetmeden barış ve sevgi içerisinde yaşayarak her türlü sıkıntıyı atlatacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:54
İkindi 16:52
Akşam 20:26
Yatsı 22:13