Ankara Hava Durumu

Ankara Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan Ankara 5 günlük hava durumu raporu. Ankara hava durumu raporu günlük olarak güncellenmektedir.  Ankara 5 günlük hava durumu raporuna da bu sayfa üzerinden kolayca erişebileceksiniz

Ankara 5 günlük Hava Durumu Ankara’da çok farklı iklim çeşitleri görülebilirken genelde kara iklimi bölgeye hakimdir. Bu sebeple Ankarada hava durumu yerel farklılıklar gösterebilmektedir. Ankara’nın kuzey bölümünün hava sıcaklığı, güney bölümüne göre daha düşüktür. Ankara ilinin kış ayları sert ve soğuk geçerken, yaz aylarında gündüz hava çok sıcak, gece ise daha serindir.

Ankara hava durumu verilerini incelenecek olursak; gece ile gündüz arasındaki önemli sıcaklık farkının çok fazla olduğunu  da görebiliriz. Yıllık ortalama yağış oranları yine bölgelere  de göre farklılık gösterir. Tuz gölü kıyılarında yağış oranları daha düşüktür. Ankara kış aylarında kar yağışını en erken gören illerimiz arasında yer alır. Tuz gölü civarına düşen kar oranı diğer yerlere oranla çok daha azdır.

Şu anda Ankara hava durumu sayfasındasiniz.  Saatlik Ankara Hava durumu sayfamiz üzerinden  anlik olarak hava durumunu takip edebilirsiniz.

12
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Temmuz 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:29
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:01