30.10.2019, 09:28

Cumhuriyet Bayramını kutladık.

  Başta kurtuluş savaşının aziz şehitlerini, cumhuriyetmizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum ve herkesin cumhuriyet bayramını kutluyorum.

  Bugün 30 Ekim  2019 Çarşamba... Dün Cumhuriyet'in 100'üncü yılına 4 yıl kaldı. Kısacası dün çok harika bir 100. yıl provasını da yapmış olduk. Ve bunu da kesinlikle görmüş olduk Cumhuriyet Bayramı resmi bi merasim ve kutlama olmaktan çıktı.

  Şurası da kesin ki, Bu bayram artık devletin milletine mal olmuş olan en büyük ''Yeniden Kuruluşun Bayramı''dır.

  Geçen gün arkadaşlarla konuşurken söylemiştim.  Uzun zamandan beri ilk kez Cumhuriyet Bayramı'nı Ankara'da bu kadar büyük bir coşkuyla yaşadık adeta bambaşka bir hava esiyor gibiydi.

  Bu gece türk tarihi için çok inanılmaz bir dönüm noktası. Dün cumhuriyetin ilanının 96. Muhteşem yıl dönümünü kutladık. Cumhuriyet aşkına, boyundurukla geçen yüzyıllar adına da bu güzel geceyi tüm benliğim ile selamlıyorum keşke bundan 96 yıl önceki gece de atamız ile beraber olabilseydim keşke.

  Ne mutlu türküm diyene, Ne mutlu Cumhuriyetimize .  Umuyorum 100.yılda da burada yine buluşuruz.

  Bu yazıyı yazarken de odanın gördüğü camdan kocaman bir Atatürk resminin asılı olduğu bina gördüm. O kadar güzel gözüküyordu ki. Yollara da bayraklar asılmıştı her yer cıvıl cıvıl bayram yeri gibiydi...

  Bu bayramı bize armağan eden bütün kahraman şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın özgür Türk Milleti.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 27 Mayıs 2024
İmsak 03:28
Güneş 05:17
Öğle 12:51
İkindi 16:47
Akşam 20:14
Yatsı 21:56