Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ının fiyatı rekor kırdı!

Türkiye'deki en pahalı Tofaş arabası Kırıkkale'de 250 bin Türk Lirasına satıldı.

Otomobil 20.05.2022, 21:43 İrem Durak
Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ının fiyatı rekor kırdı!

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ının fiyatı rekor kırdı!

Türkiye'deki en pahalı Tofaş arabası Kırıkkale'de 250 bin Türk Lirasına satıldı. 1991 model 7 bin kilometrede olan otomobil yeni sahibi ile buluşurken, aracın 24 senedir trafiğe çıkartılmadığı ifade edildi. Aracın eski sahibi, ''Dostane bir şekilde 250 bin liraya sattık. Fabrikadan çıkan bir araç yaklaşık bir buçuk seneden bu yana bendeydi. İçeride sehpanın üstünde yatıyordu. Bir yerinde hata, kusur, deformasyon bulunmuyor. Aracına a’dan z’ye kefilim'' biçiminde konuştu.

Türkiye'nin en fazla tercih edilen araçlarından olan Tofaş'ın Doğan L model otomobili rekor fiyattan satış gördü. Dış görünümü, iç tasarımı ve motoru adeta fabrikadan çıkmış olduğu gibi duran otomobil, 250 bin lira satış bedeli ile yeni sahibini buldu. Araç piyasasına bir dönem damgasını vuran ve günümüzde ise eşine enden rastlanan 7 bin 779 kilometredeki 1991 model otomobil, 24 senedir trafiğe çıkartılmıyor. Lastiklerinin yere değmemesi için de sehpa üzerinde bırakıldı.

Ankara’da galericilik yapan Sedat Oymak, yaptığı açıklamada, 250 bin liradan satın aldığı otomobilini koleksiyonunda sergileyeceğini söyledi.

“TÜRKİYE’DEKİ TEK SIFIR ARAÇ OLDUĞU İÇİN O PARAYI VERDİK”

Eski araba meraklısı olduğunu belirten Oymak, “Aynı araçların Murat 131 Murat 124 serisi var bizde. Onların yanına da bunları almaya karar verdik. Sağ olsun Fatih kardeşimiz de bizi kırmadı. Koleksiyonumuza bir araç daha kattık. Biz eskiden beri bu arabaların sevdalısıyız. Bu arabanın da sıfır olması bizi çok cezbetti.

Fiyat olarak bu arabayı 250 bin liraya aldık. Araba fiyatlarının baya bir yükselmesinden dolayı gönül istiyor ki daha ucuz almak ama emsali ve benzeri olmadığı için Türkiye’deki tek sıfır araç olduğu için o parayı verdik” dedi.

Fatih Yunus Güzel ise “Dostumuzu kıramadık. O da bizim gibi arabanın değerini bilen bir insan. Bizden daha önce arabacı ağabeyimiz. Otururken bir anda ‘ben arabamı alacağım’ dedi. Bizde kıramadık güle güle hayrını görsün. 250 bin liraya verdik aracı dostane bir ticaret oldu. Yoksa değeri biçilecek bir araç değil ama değerini bilen bir insana gittiği için fiyat da ikinci planda kaldı.

Dostane bir biçimde 250 bin liraya sattık. Ankara’ya gitti, Sedat Oymak ağabeyimize gitti. Kendi araba koleksiyonuna bunu da kattı. Onda da çok güzel değerli arabalar var. Allah yerine yakıştırsın” diye konuştu.

Doğan-L aracının 7 bin 779 kilometrede olduğunu anlatan Güzel, “Hata, boya, ezik, çizik yok. Fabrikadan çıktığı gibi bir araç yaklaşık bir buçuk yıldan beri de bendeydi. İçeride sehpanın üzerinde yatıyordu sıfır araç neyse o. Bir yerinde hata, kusur, deformasyon yok. Aracına a’dan z’ye kefilim” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:35
Güneş 05:21
Öğle 12:50
İkindi 16:45
Akşam 20:09
Yatsı 21:48