ABB LGS için çeşitli önlemler aldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) gerçekleştirileceği 5 Haziran Pazar günü sebebiyle çeşitli önlemler alırken öğrencilerin mağdur olmaması için destek hizmetleri verecek.

Eğitim 04.06.2022, 19:45 İrem Durak
ABB LGS için çeşitli önlemler aldı

ABB LGS için çeşitli önlemler aldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) gerçekleştirileceği 5 Haziran Pazar günü sebebiyle çeşitli önlemler alırken öğrencilerin mağdur olmaması için destek hizmetleri verecek.

EGO otobüsleri, ANKARAY, Metro ve Teleferik’in ücretsiz bir şekilde hizmet vereceği pazar günü su kesintisi uygulamasına ara verilecek olan ASKİ Genel Müdürlüğü ayrıca sınav saatleri boyunca imalat çalışmalarını durdurma kararı aldı. Zabıta Daire Başkanlığı da sınav merkezlerinde gürültü önleyici önlemler alarak AŞTİ ve 20 sınav merkezinde araçlı zabıta ekipleri ile hazır duracak.

    Ankaralı öğrencilerin hayatını kolaylaştırmayı başaran uygulamaları hayata geçirmeyi sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, sınav dönemlerinde de öğrencileri tek bırakmıyor.

    ABB, Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) gerçekleştirileceği 5 Haziran Pazar günü için öğrenci ve veliler ile görevli eğitmenlerin sınav alanlarına gidişlerini kolaylaştırmak için hazırlıklarını bitirdi.

BAŞKENT’TE SINAV GÜNÜ TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

   EGO Genel Müdürlüğü, LGS’ye girecek öğrencilerin mağdur olmamaları amacıyla ANKARAY, Metro ve Teleferik başta olmak üzere 29 güzergâhta 54 adet ilave otobüs servisi ile ücretsiz toplu ulaşım sağlayacak.

    Sınav günü ANKARAY’da pazar günü için uygulanan çalışma planında değişiklik yapılırken 07.25-10.10 saatleri arasında  yaklaşık 5 dakikada bir, Ankara Metrosu’nda ise 07.00-10.00 saatleri arası ile sınav çıkış saatinde hizmet verecek 28 tren ise 6 dakikada bir çalışacak.

    LGS’ye katılacak öğrenciler, EGO’ya ait toplu taşıma araçlarından sınav giriş belgelerini göstermeleri şartıyla ücretsiz yararlanabilecek. Veliler ve görevli öğretmenler de sınav gününde toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecek.

ASKİ VE ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI SINAV GÜNÜ İÇİN ÖNLEMLERİNİ ALDI

    ASKİ Genel Müdürlüğü de sınav günü için birtakım önlemler alarak 5 Haziran Pazar günü kent genelinde su kesintisi uygulamasına gitmeyecek.

    ASKİ ayrıca kent genelinde sürdürdüğü altyapı ve imalat çalışmalarını da sınav saatleri süresince gürültü yaratmamak amacıyla durduracak.

    Sınav tarihinde gün boyu çeşitli önlemler alacak olan ABB Zabıta Daire Başkanlığı da ekipleri ile sınav merkezlerinde sahada görev yapacak. Ankara Zabıtası, öğrencilerin sınav alanlarına ulaşmasından temel ihtiyaçlarına kadar şu desteklerde bulunacak:

-Sınav merkezleri çevresinde öğrencileri rahatsız edebilecek, inşaat, araç, müzik gibi gürültü önleyici tedbirler alınacak,

-Sınav merkezlerine ulaşmakta sorun yaşayan vatandaşlar için 4 adet araçlı ekip Başkent 153 üzerinden gelecek başvurulara cevap vermek için hazır bulundurulacak,

-Şehir dışından Ankara’ya gelip sınav merkezine ulaşmakta sorun yaşayan vatandaşlar için AŞTİ’de zabıta ekipleri araçlı şekilde hazır bekleyecek,

-Sınav merkezine ulaşmakta sorun yaşayan engelli bireyler için engelli nakil aracı bulundurulacak,

-20 sınav merkezi girişinde öğrenciler ve refakatçilerin olabilecek su gibi muhtemel acil ihtiyaçlarına yardımcı olmak üzere sınav süresince araçlı zabıta ekibi bulundurulacak.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:32
Güneş 05:20
Öğle 12:50
İkindi 16:46
Akşam 20:11
Yatsı 21:51