06.11.2019, 14:45

Kişinin beden dili: Moda

   Herkes kendine yakışanı giyinmeyi mi tercih ediyor, yoksa o sezonun trend parçalarını mı?

   Modayı yakından takip edenler genellikle her sezon yenilenen kıyafet parçalarını seçmeyi tercih ediyor. Peki ya takip edemeyenler ne yapıyor dersiniz?

   Günümüzde herkesin maddi durumu ya da bulunduğu koşullar her sezon yenilenen kıyafetleri almaya yetmiyor ne yazık ki! Durum böyle olunca ortaya kadınların pratik zekası çıkıyor. Hem kadın terzilerinde gördüğüm kadarıyla hem de sosyal medyada sürekli denk geldiğim videolarda eski kıyafetlerden o sezonun modasına uygun parçalar elde ediliyor. Yani kadınlar modaya uygun giyinmeyi öyle ya da böyle bir şekilde beceriyor.

   Kadınlar aslında olayın farkındalar. Çünkü modanın hayatın her yerinde olduğunu biliyorlar. Aldığımız bir kazak ya da pantolon mutlaka o sezona uygun parçalar. Nitekim olmasa bile bir şekilde kişiye uygun hale getiriliyor. İşte moda tam da burada başlıyor. Yani kişinin beden dili oluyor.

   Kişinin beden dili nasıl oluyor diye soracak olursanız; herkesin karşısındaki insanda dikkat ettiği ilk şey kıyafeti oluyor. Tabi kıyafet bakımlı ve özenli ise algı hemen değişiyor. Ayrıca kıyafet karşıdaki insana da biliyorsunuz ki işaret veriyor. Yani demek istediğim şey bir iş görüşmesine gittiğinizde nasıl ki beyaz gömlek siyah ceket giyinmeye özen gösteriyorsanız ve karşıdakine saygı duyduğunuz algısını veriyorsanız gündelik giyiminizde de karşıdakine kıyafetinizle aynı izlenimi veriyorsunuz. Yani sizin beden diliniz bir şekilde dönüp dolaşıp modaya değiyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:42
İkindi 15:10
Akşam 17:31
Yatsı 18:55