Otomobil Fiyatlarına %20 zam!

Otomobil fiyatları giderek artmaya devam ederken gelen yeni açıklamalar, fiyatların sene sonuna kadar müthiş bir biçimde artmaya devam edeceğini belirtiyor.

Otomobil 23.05.2022, 21:15 İrem Durak
Otomobil Fiyatlarına %20 zam!

Otomobil Fiyatlarına %20 zam!

Otomobil fiyatları giderek artmaya devam ederken gelen yeni açıklamalar, fiyatların sene sonuna kadar müthiş bir biçimde artmaya devam edeceğini belirtiyor. OYDER Başkanı Dr. Altuğ Erciş, yalnızca enflasyon kaynaklı zammın %20 olmasını beklediğini ifade etti.

Özellikle pandemi sebebiyle artan talep, üretim problemleri ve artan döviz sebebiyle son 2 senedir zamlanmayı sürdüren otomobil fiyatları önümüzdeki dönemde de aynı olarak seyredecek gibi görünüyor. Dövizin yanı sıra Rusya – Ukrayna savaşı ile doğan hammadde problemi tüm dünyayı etkilerken, bugün otomobil fiyatları ile alakalı yeni bir açıklama daha yapıldı.

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Başkanı Dr. Altuğ Erciş, Dünya Gazetesi’ne gerçekleştirmiş olduğu açıklamada otomobil fiyatlarına yalnızca enflasyondan kaynaklı gelmesi beklenen zammı duyurdu. Erciş’in otomobil fiyatları için yaptığına benzer bir açıklama yedek parça fiyatları için de geldi.

Altuğ Erciş, otomobil fiyatlarının yılsonuna kadar sadece enflasyon nedeniyle en az %20 oranında zamlanasını beklediğini açıkladı. Erciş, bu yılın başından beri yapılan zamların da yaklaşık %20 oranında olduğunu belirtti. Otomobiller konusunda bir başka zammınsa otomobil yedek parça fiyatlarına geleceği açıklandı.

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) Başkanı Ziya Özalp, maliyetlerdeki yükseliş nedeniyle ilerleyen dönemde yedek parça fiyatlarının artabileceğini açıkladı. Özalp, bu açıklamasıyla otomobil sahiplerine araç bakımlarını geciktirmeden yaptırmaları konusunda da uyardı.

Otomobil fiyatlarına beklenen ‘enflasyon’ zammının yanı sıra geçtiğimiz haftalarda küresel çaptaki sorunlar nedeniyle yapılacak zam konuşulmuştu. Ziya Alp Gülan tarafından yapılan açıklamada otomobillerin sadece fabrikadan çıkış maliyetinin en iyi ihtimalle %25 artacağı belirtilmişti:

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:54
İkindi 16:51
Akşam 20:25
Yatsı 22:12