ABB BAŞKANI MANSUR YAVAŞ ORUCUNU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE AÇTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, orucunu şehit yakınları ve gazilerle birlikte açtı.

Ankara 22.04.2022, 16:01 İrem Durak
ABB BAŞKANI MANSUR YAVAŞ ORUCUNU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE AÇTI

ABB BAŞKANI MANSUR YAVAŞ ORUCUNU ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE AÇTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, orucunu şehit yakınları ve gazilerle birlikte açtı.

ABB olarak şehit yakınları ve gazilerin yanında durduklarını ifade eden Yavaş, “Ülkemiz ve geleceğimiz için bir saniye bile düşünmeden canlarını veren aziz şehitlerimizin emaneti olan şehit yakınlarımızın ve canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin sağlığı, sıhhati ve istekleri bizim için çok değerlidir” ifadelerine yer verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile eşi Nursen Yavaş, Ramazan ayında iftar sofralarında Ankaralılar ile bir araya gelmeyi sürdürüyor.

Daha önce Büyükelçi ve yabancı misyon şefleri, sanayiciler ve ABB yurtlarında konuk olan üniversite öğrencilerini iftara davet eden Yavaş, şimdi de şehit yakınları ve gazilerle birlikte orucunu açtı.

YAVAŞ: “SORUNLARINIZI DİNLEYİP ÇÖZÜM ÜRETMEKTEN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ”

Altınpark’ta ev sahipliği yaptığı iftar yemeğinde şehit yakınları ve gazilerine seslenen ABB Başkanı Mansur Yavaş, şöyle konuştu:

“Ülkemizin birliği ve vatanın bölünmez bütünlüğü için gözlerini kırpmadan canını feda eden şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bizler için çok büyük fedakârlıklar yaptıklarının bilincindeyiz. Bayrağı al yapan, toprağı vatan kılan, aynı anda hem geçmişimizi hem de geleceğimizi aydınlatan bu fedakârlığın ve adanmışlığın değeri hiçbir maddi ve somut değerle ölçülemez.”

Şehit yakınları ve gazilerin taleplerinin kendileri için çok değerli olduğunu da vurgulayan Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemiz ve geleceğimiz için bir saniye bile düşünmeden canlarını veren aziz şehitlerimizin emaneti olan şehit yakınlarımızın ve canlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin sağlığı, sıhhati ve talepleri bizim için çok değerlidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında olmaya devam edecek, taleplerinizi dinlemeyi ve bu taleplere imkânlarımız ölçüsünde her zaman çözüm üretmeyi sürdüreceğiz. Yeni açtığımız sosyal tesislerimizde sizleri ağırlamaktan, Şube Müdürlüğümüzde sorunlarınızı dinleyip çözüm üretmekten dolayı çok mutluyuz. Bu mübarek Ramazan akşamında, bir kez daha tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, kahraman gazilerimize ise sağlıklı bir ömür diliyorum.”

İftar programında şehit yakınları ve gaziler adına söz alan Şehit yakını Faruk Dinç de düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

“Yıllarca Mehmetçiklerin komutanı olarak her türlü mücadelede bulundum. Şu an bir şehit dayısı olarak buradayım belki ama ben birçok şehidin de komutanı oldum, birçok şehidimizin abisiyim, birçok şehidimizin babasıyım, birçok şehidimizin evladıyım. Bir dönem 7 düvel birleşip bu vatan topraklarını almak istediler. Neredeyse başarılı oluyorlardı ki Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde, bir Anka kuşu gibi tekrar küllerinden doğarak Sakarya’da, Dumlupınar’da şehitlerimiz ve gazilerimiz bu toprakları bize tekrar vatan yaptı. Şehitlerimizin ailelerine şükranlarımızı sunarken, bu vatan için canlarından vazgeçmeyi göze almış gazilerimiz önünde saygıyla eğiliyorum.”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Temmuz 2024
İmsak 03:49
Güneş 05:34
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:16
Yatsı 21:54