ABB öğrenci dostu uygulamaları sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde ‘öğrenci dostu’ uygulamalarını sürdürüyor.

Ankara 02.07.2022, 23:41 İrem Durak
ABB öğrenci dostu uygulamaları sürdürüyor

ABB öğrenci dostu uygulamaları sürdürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde ‘öğrenci dostu’ uygulamalarını sürdürüyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik, Çocuk ve Aile Danışma Merkezi, Ankaralı öğrenciler için ‘Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi’ başlattılar. Yaz boyu sürecek olan eğitime çocuklarını götürmek isteyen aileler, İvedik Cad. No: 93/1 Yenimahalle adresinde hizmet veren Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’ne başvuruda bulunabilecek.

    Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile ‘öğrenci dostu’ uygulamalarına hız kesmeksizin devam ediyor.

   Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı olan Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi Demetevler Şubesi’nde orta ve lise öğrenimi gören öğrenciler için ‘Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi’ başlatıldı.

EĞİTİMLER UZMAN EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE DÜZENLENDİ

    Başkentli öğrencilerin hem yaz tatilini verimli değerlendirebilmesi hem de bireysel gelişimine destek olmak amacıyla düzenlenen ilk ‘Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi’ne 6-7-8. sınıflar ile 9-10-11-12. sınıflar katıldı.

    Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen eğitimde öğrencilere denge oyunu, mangala ve dama gibi oyunlar da oynatıldı.

‘‘TOPLUMA FAYDALI BİREYLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ’’

     ABB Psikolojik ve Danışmanlık Merkezi Sosyolog ve Eğitmeni Hüseyin Çelik, öğrencilerin hem günlük yaşamlarına hem de eğitim sürecine katkı sağlayacak eğitimler ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Öğrencilerimizin hem yaz tatilini verimli değerlendirebilmesi hem de bireysel gelişimlerine destek olmak için ‘Dikkat Toplama ve Odaklanma Eğitimi’ düzenlemeye başladık. Topluma faydalı bireyler yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

    Bu eğitimlerin bireysel gelişimlerine önemli katkı sağlayacağına inandıklarını ifade eden öğrenciler ise düşüncelerini şu sözlerle özetlediler:

-Toprak Eren: ‘‘Dikkat Toplama ve Odaklanma Eğitimi benim için çok faydalı geçiyor, eğitimde zekâ oyunları ve hafıza geliştirici oyunlar da oynuyoruz.’’

-Hamza Aslan: ‘‘Eğitimler benim için çok faydalı geçiyor, burada arkadaşlarımla satranç ve dama gibi oyunlar oynuyoruz.’’

-Deniz Akpınar: ‘‘Dikkat geliştirici, sınavlara rahat girme ve kelimeleri ters çevirme gibi eğitimler alıyoruz. dersler çok eğlenceli ve faydalı geçiyor.’’

-İkra Kaya: ‘‘Okuduklarımızı daha iyi anlama ve dikkat geliştirme eğitimi alıyoruz, hocamız bize oyunlar oynatıyor.”

    Yaz boyu devam edecek olan eğitimlere çocuklarını götürmek isteyen aileler, İvedik Cad. No: 93/1 Yenimahalle adresinde hizmet veren Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’ne başvurabilecek. Eğitim ile ilgili ayrıca “(0312) 507 34 63-73” numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilecek.

ABB Spor Kulübü Taekwondo Milli Takımı’na en çok sporcu yetiştiren kulüp olmayı başardı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı, Taekwondo Milli Takımı için en fazla sporcu veren kulüp olmayı başardı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu 2022 senesi faaliyet programında bulunan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 14-20 Haziran tarihleri arasında Nadir Özsoy Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası isminde Sivas'ta gerçekleştirildi. Sivas Taha Akgül Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya 75 şehirden 851 kulübe bağlı 2 bin 500'ün üzerinde sporcu katılım sağladı.

Nadir Özsoy Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 65 kilo Ahmet Boğaçhan Ceylan altın, 55 kilo Sıla Irmak Uzunçavdar altın, 45 kilo Emre Talha Evin gümüş ve 37 kilo Bilge Nur Karakurt bronz madalya olmak üzere şampiyonada iki altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazanmayı başardı.

Bu sonuçla birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı, Yıldızlar Dünya Tekvando Şampiyonası'nda yarışmaya katılacak olan Yıldızlar Milli Takımı'na üç sporcu verip Milli Takım'a en çok sporcu veren takım oldu.

Müsabakaların ardından açıklamalarda bulunan Ankara BBSK Taekwondo Teknik Direktörü Ali İhsan Negiz, "Gençler Milli Takımı'na en çok sporcu veren takım olduktan sonra Yıldızlar Milli Takımı'nda da bu unvanı korumak bizi oldukça mutlu etti. Bulgaristan'da düzenlenecek olan Dünya Taekwondo Şampiyonası'nda kulübümüzden toplamdan altı sporcumuz yarışacak. Sporcularımızın her birinin kişisel dereceleri ve başarı öyküsü çok güçlü. Ülkemize dünya şampiyonlukları getireceğimize inanıyorum" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevdet Toptaş ise, "Ulusal olarak yakaladığımız başarı ivmemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalyalarla taçlandırmak istiyoruz. 19-22 Mayıs-2022 tarihleri arasında İngiltere'de düzenlenen Para-Taekwondo Avrupa Şampiyonası'nda sporcumuz Nurcihan Ekinci Avrupa şampiyonu olmuştu. Önümüzdeki ay Bulgaristan'da yapılacak olan 2022 Yıldızlar ve Gençler Dünya Taekwondo Şampiyonası'nda ülkemize altın madalyalar getirip tekrar İstiklal Marşımızı okutarak bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz. Sporcularımıza dünya arenasında başarılar dileriz" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07