ABB’nin Açacağı Yaz Okuluna Rekor Başvuru

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çocuklar ve gençlerin spor yapabilmeleri ve sosyal aktivitelere katılım sağlayarak yaz tatilini verimli bir biçimde geçirmeleri için yaz okulu açacak.

Ankara 17.06.2022, 22:30 İrem Durak
ABB’nin Açacağı Yaz Okuluna Rekor Başvuru

ABB’nin Açacağı Yaz Okuluna Rekor Başvuru

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çocuklar ve gençlerin spor yapabilmeleri ve sosyal aktivitelere katılım sağlayarak yaz tatilini verimli bir biçimde geçirmeleri için yaz okulu açacak.

İlk 3 gün içinde 15 bin kayıt ile rekor başvurunun gerçekleştirildiği Aile Yaşam Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezlerinde açılacak olan Yaz Okulu, 20 Haziran-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında faaliyet gösterecek.

   Ankaralı çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerinde yeni ufuklar açarak eğitim hayatlarına katkı sağlamayı amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaz tatilinin başlaması ile ‘Yaz Okulu’ açıyor.

   ABB bir eğitim-öğretim senesini daha geride bırakan çocuk ve gençleri, spor yapmaya teşvik etmek ve sosyalleşmelerini sağlamak için Aile Yaşam Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezlerinde 20 Haziran-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında açılışın yapılacağı ücretsiz ‘Yaz Okulu’ ile buluşturacak.

    Çocuklarının yaz tatilini güvenli bir ortamda hem eğlenip hem de öğrenerek geçirmesi için Büyükşehir Belediyesi Yaz Okullarını tercih eden aileler tarafından ilk 3 gün içinde yapılan başvuru sayısı rekor kırarak 15 bine ulaştı.

DOPDOLU BİR YAZ ROGRAMI

    Yaz Okulunda; Değerler Eğitimi, Hızlı Okuma-Drama-El Sanatları-Resim-Satranç-Robotik Kodlama-Bilgisayar-Diksiyon- Origami-Gitar-Bağlama-Karate-Judo-Jimnastik- Ront-Güreş-Halk Oyunları-Pilates-Takı Tasarım-Kondisyon -İşaret Dili-Voleybol-Eğitsel Oyunlar-Tiyatro-Badminton-Kuran-ı Kerim-Ses Eğitimi-Çini-Hızlı Okuma-Yetişkin Okuma Yazma Kurslarının yanı sıra farklı branşlarda kurslar da yer alacak.

    Okul derslerine ve sınavlara yönelik destekleyici kursların da açılacağı Yaz Okulu’nda; Matematik-İngilizce-Fen Bilgisi-Türkçe-İnkılâp Tarihi-Sosyal Bilgiler-Coğrafya-Edebiyat (Etüt ve Ders Soru Çözümü) eğitimleri verilecek. Yaz Okulu’nda ayrıca düzenlenecek spor turnuvaları, sinema günleri, bilgi ve kültür yarışmaları, gezi programları, piknik, akıl ve zekâ oyunları, geleneksel çocuk oyunları ve bilimsel gösterilerle çocuk ve gençlerin gelişimine katkı sağlanacak.

HEDEF: SPORA VE SANATA İLGİYİ ARTIRMAK

     Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, öğrencilerin yaz tatilini kendilerini geliştirerek ve eğlenerek geçirmesi için pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 10.00-15.00 saatleri arasında; “Osmanlı AYM, Çubuk AYM, Ortapınar Yenikent Gençlik Merkezi, Yenimahalle Gençlik Merkezi, Akyurt AYM, Altındağ Gençlik Merkezi, Elmadağ Gençlik Merkezi ve Çocuk Kulübü, Elvankent AYM, Sincan AYM, Esertepe AYM, Polatlı AYM, Yahyalar AYM, Kızılcahamam AYM, Mamak AYM, Kahramankazan AYM, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezlerinde” farklı branşlardaki eğitim ve aktivitelere ev sahipliği yapacak.

     Haftanın 5 günü açık olacak Yaz Okulu ile ilgili etkinlik bilgilerine, ders tablolarına ve iletişim bilgilerine https://www.ankara.bel.tr/duyurular/yaz-okulu-basliyor-161 adresinden de ulaşılabilecek.

     Her cuma günü piknik, sinema günleri, yarışmalar ve geleneksel çocuk oyunlarının gerçekleştirileceği Yaz Okulu, 21 Ağustos 2022 tarihinde düzenlenecek ‘Veda Şenliği’ ile sona erecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 03:18
Güneş 05:14
Öğle 12:56
İkindi 16:54
Akşam 20:28
Yatsı 22:15