Ankara Yeşil Şehre Dönüşecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’yı yeşilin de başkenti yapmak adına çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor.

Ankara 05.05.2022, 21:12 İrem Durak
Ankara Yeşil Şehre Dönüşecek

Ankara Yeşil Şehre Dönüşecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’yı yeşilin de başkenti yapmak adına çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor.

    Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’nın yeşilin de başkenti olması için çalışmalarına hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarını kullanarak yaptığı paylaşım ile Ankaralıları yeni bir yeşil alanla daha buluşturacaklarının müjdesini paylaştı. Yavaş, “Eryaman’da 41 bin 600 metrekarelik alana yaptığımız Gökay Caddesi Parkı’nın açılışını haziran ayında yapacağız” ifadelerini kullandı.

     Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Ankara yeşilin de başkenti olacak” sözü ile başlattığı yeşil alan atağı hız kesmeden devam ediyor.

      Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı, Gazi Park, 30 Ağustos Zafer Parkı gibi yeşil alanları Ankaralılarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir tarafında yeni rekreasyon alanları ve parkların yapımına hızlı bir şekilde başladı.

     Gri şehir olarak adlandırılan Başkent’i yeşil bir şehre dönüştürecek projeleri her geçen gün hayata geçiren ABB şimdi de Eryaman’da Gökay Caddesi Parkı’nın yapımını kısa süre içinde tamamlamayı planlıyor.

ERYAMAN 41 BİN 600 METREKARELİK YENİ YEŞİL ALANA KAVUŞUYOR

     Etimesgut ilçesi Eryaman Mahallesi’nde 41 bin 600 metrekarelik alanda başlatılan Gökay Caddesi Parkı çalışmalarında sona yaklaşıldı.

     Basketbol ve voleybol sahaları, köpek gezdirme alanı, çocuk oyun alanı, bisiklet macera parkuru, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, fitness alanları, kaykay pisti, oturma ve dinlenme alanlarının yer aldığı parkı hizmete açmaya hazırlandıklarını sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara yeşilin de başkenti olacak demiştik. Bu amaçla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eryaman’da 41.600 metrekarelik alana yaptığımız Gökay Caddesi Parkı’nın açılışını haziran ayında yapacağız” dedi.

     ABB, yeşil bir kent hedefiyle 2022 yılı sonuna kadar Başkentlilerin nefes alabileceği, spor yapabileceği, ailesiyle keyifli vakit geçirebileceği ve doğayla iç içe olacağı birçok rekreasyon alanı ve parkı hizmete açacak.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07