Büyükşehir’den Arıcılık Eğitimi

Ankaralı yerli üreticilere kırsal kalkınma desteklerine devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da arıcılığın gelişmesi, yaygınlaşması ve artırılması için ücretsiz arıcılık eğitimi verecek.

Ankara 27.04.2022, 16:46 İrem Durak
Büyükşehir’den Arıcılık Eğitimi

Büyükşehir’den Arıcılık Eğitimi

Ankaralı yerli üreticilere kırsal kalkınma desteklerine devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da arıcılığın gelişmesi, yaygınlaşması ve artırılması için ücretsiz arıcılık eğitimi verecek.

Arıcılık Eğitimi İçin Son Başvuru Tarihi 29 Nisan

Ankaralı yerli üreticilere kırsal kalkınma desteklerine devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da arıcılığın gelişmesi, yaygınlaştırılması ve artırılması için ücretsiz arıcılık eğitimi verecek. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Merkez Arıcılar Birliği ile gerçekleştirilen protokol kapsamında kurulmuş olan “Arıcılık Akademisi”nden faydalanmak isteyenler, “www.baskenttarim.ankara.bel.tr” internet adresi üstünden 29 Nisan tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. Ankara balını markalaştırmak ve dünyaya tanıtmak için düzenlenecek olan eğitimler, 23-30 Mayıs 2022 tarihleri arasında olacak.

     Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli arı üreticilerini desteklemek ve isteklileri arıcılığa teşvik etmek amacıyla “arıcılık eğitimi” vermeyi sürdürüyor.

     Başkent’te arıcılığın gelişmesi, tanıtılması ve artırılması amacıyla Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Merkez Arıcılar Birliği ile yapılan protokol kapsamında kurulan “Arıcılık Akademisi”nde verilen ücretsiz arıcılık eğitimleri yeniden başlıyor.

BAŞVURULAR İNTERNET ADRESİNDEN YAPILABİLECEK

     Arıcılığa ilgi duyanlar kadar mevcut üreticilere yönelik düzenlenen ücretsiz eğitimlere istekliler, “www.baskenttarim.ankara.bel.tr” internet adresi üzerinden 29 Nisan 2022 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

    Başkent balının markalaşması ve dünyaya tanıtılmasına katkı sağlayacak eğitimler, 23-30 Mayıs 2022 tarihleri arasında hem teorik hem de uygulamalı olarak yapılacak. Uzman eğitmenler eşliğinde Arıcılık Akademisi’nde düzenlenecek eğitimlerde arı yetiştiriciliği, arı hastalıkları ve arı ürünleri konularında da önemli bilgiler verilecek.

    Toplam 6 noktada yapılacak ve 6 gün sürecek eğitimler;

-23 Mayıs 2022 tarihinde Beypazarı Kaymakamlık Konferans Salonu,

-24 Mayıs 2022 tarihinde Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi,

-25 Mayıs 2022 tarihinde Kızılcahamam Gençlik Merkezi,

-26 Mayıs 2022 tarihinde Gölbaşı Kadınlar Lokali,

-27 Mayıs 2022 tarihinde Çubuk Aile Yaşam Merkezi,

-30 Mayıs 2022 tarihinde Keçiören Kuşcağız Aile Yaşam Merkezinde gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07