Çekiçli saldırgan hakim karşısına çıktı

Ankara'da trafikte kendisine korna çalan bir araca çekiç ile saldırıdan yargılanan sanık, "Öfkemi kontrol edemedim" şeklinde konuştu.

Ankara 15.04.2022, 22:45 İrem Durak
Çekiçli saldırgan hakim karşısına çıktı

Çekiçli saldırgan hakim karşısına çıktı

Ankara'da trafikte kendisine korna çalan bir araca çekiç ile saldırıdan yargılanan sanık, "Öfkemi kontrol edemedim" şeklinde konuştu.

Ankara'nın Çankaya ilçesinde iddialara göre kırmızı ışıkta geçmekte olan otomobilin sürücüsü Özgür Ö., kendine korna çalarak uyarı gerçekleştiren 06 BJ 5854 plakalı araçtaki sürücüye otomobilinin bagajından çıkarmış olduğu bir çekiçle saldırdı. Şahıs ile ilgili hazırlanan iddianamede 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçundan 4 seneden 14 seneye, 'silahlı tehdit' suçundan 2 seneden 5 seneye, 'hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla, 'ulaşım aracının alıkonulması' suçundan 1 yıldan 3 yıla, 'mala zarar verme' suçundan 4 aydan 3 yıla, 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak' suçundan 1 yıldan 6 yıla ve 'yaralamaya teşebbüs' suçundan 8 aydan 1 yıl 2 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Ankara 65. Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleştirilen duruşmada sanık Özgür Ö., müşteki Boğaçhan Y. ve taraf avukatları yer aldı.

"Öfkemi kontrol edemedim"

Çocuğunun evde rahatsızlandığını öğrendiği için acelesi olduğunu söyleyen sanık Özgür Ö., "Kırmızı ışıkta geçtiğimi fark etmedim. Boğaçhan Bey korna çalınca öfkemi kontrol edemedim ve araçtan indim. Küfürleştik ve kendisini araçtan indirmeye çalıştım. Daha sonra bagajda elime çekiç geldi, onu aldım ve olay gerçekleşti. Olayın görüntüsünde sadece benim saldırdığım an var. Daha önceki sözlü münakaşa kayıt edilmemiş. Öfkeyle ne dediğimi hatırlamıyorum. Kendisinden özür diliyorum, pişmanım" dedi.

"Ben sana sorarım"

Kendisine yeşil ışık yanmasına rağmen sanığın aracıyla önünde durduğunu beyan eden müşteki Boğaçhan Y. ise, "Kornaya basınca el kol hareketi yaptı. Daha sonra araçtan inip benim kapımı açmaya çalıştı. Açık olan camdan içeri bana doğru yanan sigara attı. Dönüp giderken ana avrat küfür etti, 'Ben sana sorarım' deyip bagajdan aldığı çekiçle saldırdı. Ben de delil amaçlı olanları videoya çektim. Aracımın camı kırıldı, çekiç bana gelmesin diye yana doğru yattım. Olay sonrası şikayetimi geri aldım" ifadelerini kullandı.

Sanığı ve müştekiyi dinleyen mahkeme, sanık Özgür Ö.'nün tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi. -

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:54
İkindi 16:51
Akşam 20:25
Yatsı 22:12