EKO İKLİM’in ilk gün finalinde 3 önemli program

30-31 Mart günlerinde ATO Congresium’da gerçekleşecek olan EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi/Fuarı için geri sayımda son güne gelindi. Yarın başlayacak EKO İKLİM Zirvesi coşkusu Ankara ve Türkiye’nin yanı sıra dünyada konuyu takip edenlerin de gündeminde.

Ankara 30.03.2022, 01:18 Mehmet Kurt
EKO İKLİM’in ilk gün finalinde 3 önemli program

    Tarihi Zirve önemli konukları ağırlamanın yanında dünyanın ilk iklim fuarına da ev sahipliği yapacak. 40 oturumda 300 konuşmacı, Zirve’de dünyanın geleceği için yapılması gerekenleri anlatacak ve mücadelede herkese düşen görevler aktarılacak.

Zirve’nin en dikkat çekici oturumlarından biri ilk gün saat 18.00’da başlayacak olan “Büyükşehirlerde Yeşil Dönüşüm” programı olacak.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katılacağı “Büyükşehirlerde Yeşil Dönüşüm” oturumunun moderatörlüğünü ise Ankara Ticaret Odası Başkan Vekili ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz yapacak.

     Ana Salon BİOTREND’de gerçekleşecek olan oturumda belediye başkanları, kentlerindeki iklim değişikliği çalışmalarını değerlendirecek. Uluslararası alanda da çok sayıda ödül alan Büyükşehir Belediye Başkanları, Yılmaz’ın sorularını yanıtlayacak.

Oturumdan önce sahne alacak TUBİL Halk Dansları Topluluğu, saat 17.30’da yapacağı gösteriyle Zirve’ye renk katacak.

Zirve’nin birinci günü medeniyetler arasında köprü oluşturmak amacıyla üç semavi dine mensup kişilerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu’nun konseriyle tamamlanacak. Program ise saat 19.20’de başlayacak.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 30 Mayıs 2024
İmsak 03:25
Güneş 05:16
Öğle 12:51
İkindi 16:48
Akşam 20:17
Yatsı 21:59