Karısını ağlatan doktoru tehdit eden şüpheli uzaklaştırma cezası aldı

Ankara Şehir Hastanesinde görevli olan doktor T.Ş.Y.B.'yi, kan sonuçları için beklemesi gerektiğini ifade ettiği için tehditler savuran Mustafa P. İle ilgili soruşturma bitirildi.

Ankara 17.06.2022, 23:20 İrem Durak
Karısını ağlatan doktoru tehdit eden şüpheli uzaklaştırma cezası aldı

Karısını ağlatan doktoru tehdit eden şüpheli uzaklaştırma cezası aldı

Ankara Şehir Hastanesinde görevli olan doktor T.Ş.Y.B.'yi, Ukrayna uyruklu olan eşine kan sonuçları için beklemesi gerektiğini ifade ettiği için "Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız. Burayı talan ederim" deyip, tehditler savuran Mustafa P. İle ilgili soruşturma bitirildi.

Ankara Şehir Hastanesinde görevli olan doktor T.Ş.Y.B.'yi, Ukrayna uyruklu eşine kan sonuçları için beklemesi gerektiğini belirttiği için "Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız. Burayı talan ederim" diyerek, tehditler savuran Mustafa P. İle ilgili soruşturma bitirildi. Savcılık 'tehdit' suçunun uzlaşma kapsamında olduğunu ifade ederek, dosyayı uzlaştırma bürosuna iletti.

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Bölümü'nde görev yapan doktor T.Ş.Y.B., 1 Ocak'ta Ukrayna uyruklu Y.P.'ye kan sonuçları için beklemesi gerektiğini ifade ettiği için eşi Mustafa P. tarafından tehdit edildiği iddiası ile şikayetçi oldu. Şikayetçi doktor Mustafa P.'nin "Karımı hüngür hüngür ağlatmışsınız. Burayı talan ederim" deyip tehdit savururken cep telefonu ile çekilmiş olan görüntüsünü de delil olarak sundu.

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından, tehdit suçunun uzlaştırma kapsamında olması nedeniyle 'Uzlaştırma Bürosuna Gönderme Kararı' düzenlendi. Kararda ifadesine yer verilen doktor T.Ş.Y.B., hastanın kan sonuçlarını öğleden sonra poliklinik şefi ile değerlendirip kendisine söyleyeceğini söylemesi üzerine, "Ne biçim iş yapıyorsunuz? Beni bekletemezsin. Bana bakmak zorundasın" şeklinde ifadeler kullandığını; yaklaşık 15 dakika sonra gelen eşinin ise, "Eşimi nasıl ağlatırsınız, seni öldürürüm" diyerek tehdit ettiğini ileri sürdü. Şüpheli Mustafa P., eşinin kan sonucunu almak için hastaneye gittiğini, bir süre sonra kendisini arayarak hastaneye çağırdığını belirterek, "Hastaneye gittiğimde eşim ağlıyordu. Burnu kanıyordu. Doktora 'neden eşimi ağlattınız' diye sordum. Kendisini şikayet edeceğimi söyledim. Bu sırada doktor 'beyaz kod' vermiş. Ben kimseyi tehdit etmedim" dedi. Kararda, Mustafa P., hakkında 'tehdit' suçundan dava açılması için yeterli delil bulunduğu belirtilerek, "Şüpheli hakkındaki isnat edilen suçun uzlaşma kapsamında olması, kamu davası açılmadan önce şüpheli ile mağdurun uzlaşmak isteyip istemediklerinin teklif edilmesi ve uzlaşma işlemlerinin takibi için dosyanın Uzlaştırma Bürosu'na gönderilmesine karar verilmiştir" denildi.Taraflar uzlaşamazsa Mustafa P. hakkında 'tehdit' suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılacak.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:54
İkindi 16:51
Akşam 20:25
Yatsı 22:12