Mansur Yavaş Başkentliler için 110 büyük projeyi hayata geçirecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankaralıların gereksinimleri doğrultusunda gerçekleştirilen 110 yatırım projesi için toplu açılış, temel atma ve tanıtım törenlerine ev sahipliği yapacak.

Ankara 11.06.2022, 19:25 11.06.2022, 18:55 İrem Durak
Mansur Yavaş Başkentliler için 110 büyük projeyi hayata geçirecek

Mansur Yavaş Başkentliler için 110 büyük projeyi hayata geçirecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankaralıların gereksinimleri doğrultusunda gerçekleştirilen 110 yatırım projesi için toplu açılış, temel atma ve tanıtım törenlerine ev sahipliği yapacak. Yavaş, İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar Projesinden Panora Önü Köprülü Kavşağı’na, Ankara Bulvarı-Sabancı Bulvarı Bağlantı Yolu’ndan Nallıhan- Çayırhan İçme Suyu Hattı’na, Ansera Teknoloji Köprüsü’nden Mamak Öğrenci Barınma Merkezi’ne kadar çeşitli projeyi 12 Haziran’da yapacağı lansman toplantısı ile duyuracak. Tanıtım toplantısı ünlü sanatçı Tan Taşçı’nın konseri ile bitecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, altyapıdan ulaşıma kadar yatırım atağı başlatmış olduğu Ankara’da yeni projeleri Ankaralılarla buluşturmayı sürdürüyor.

Göreve başladığı andan itibaren Ankaralıların ihtiyaçları doğrultusunda ‘ortak aklı’ ön plana çıkaran yönetim anlayışına devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2022 senesine damgasını vuracak 110 projeyi daha Ankaralılar ile buluşturacak. Yavaş, 12 Haziran 2022 Pazar günü saat 19.00’da Ankara Spor Salonu’nda Ankaralıların katılımıyla gerçekleştirilecek olan toplu açılış, temel atma ve tanıtım töreni ile hayata geçirilecek projeleri tek tek kamuoyuna duyuracak.

PROJELER 4 AYRI BAŞLIKTA TOPLANDI

      ABB Başkanı Mansur Yavaş, “açılışı yapılacak olan”, “temeli atılacaklar”, “yapımı devam eden” ve “yapımına başlanacaklar” olmak üzere 4 ayrı başlıkta toplanan 110 yatırım projesini açıklayacak.

     Aralarında park ve yeşil alanlar, köprülü kavşaklar, yaya üst geçitleri, itfaiye binaları, içme suyu arıtma tesisleri, kırsal kalkınma projeleri, yenileme projeleri ve teknoloji merkezlerinin yer aldığı projeleri Başkentlilerle buluşturmaya hazırlanan Yavaş, İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar Projesi, Samsun Yolu’nda kesintisiz trafik akışını sağlayan Eşref Akıncı, Kayaş 19 Mayıs Bulvarı ve Mavi Göl Girişi Köprülü Kavşakları gibi birçok ulaşım projelerinin de açılışını gerçekleştirecek.

     Lansman töreninde ayrıca Mamak-Elmadağ İçme Suyu Hattı, Beypazarı İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin 2. Etabı ve Şereflikoçhisar Arıtma Tesisi Yenileme Projesi gibi pek çok hayati projenin de temeli atılacak.

DEVAM EDEN PROJELER HAKKINDA DA BİLGİ VERİLECEK

      Başkan Yavaş, Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi, İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattı, Mamak-Gölbaşı İçme Suyu Hattı, TRT Genel Müdürlüğü Önü Köprülü Kavşağı, Ankara Kalesi ve Roma Tiyatrosu’ndaki restorasyon çalışmaları ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin kentin dört bir yanında yapımına devam ettiği projelerin son durumu hakkında da vatandaşlara bilgi verecek.

      Toplantıda; Birlik Mahallesi E-Spor Merkezi, Sakarya Caddesi Çiçek Satış Alanları Projesi, Elmadağ Hasanoğlan Kesimhane Projesi, Şereflikoçhisar Kesimhane Projesi ve birçok ilçeye kazandırılacak yeni parkların tanıtımı da yapılacak.

BAŞKENTLİLER TAN TAŞÇI KONSERİYLE BULUŞACAK

    Ankara Büyükşehir Belediyesi tanıtım toplantısının ardından Başkentlilere müzik ziyafeti de sunacak.

    Ankara Spor Salonu’nda binlerce vatandaşa konser verecek olan ünlü sanatçı Tan Taşçı, sevilen şarkılarını seslendirecek.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07