Mansur Yavaş’tan Öğrenciler İçin Müjde Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan öğrencileri sevindiren açıklama geldi.

Ankara 16.06.2022, 21:45 İrem Durak
Mansur Yavaş’tan Öğrenciler İçin Müjde Geldi

Mansur Yavaş’tan Öğrenciler İçin Müjde Geldi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan öğrencileri sevindiren açıklama geldi. Öğrenci abonman kartlarının Polatlı-Ankara arasında sefer yapmakta olan TCDD trenlerinde de kullanılabileceği müjdesini verdi.

Öğrenci Abonmanları Polatlı-Ankara Arası Çalışan Trenlerde Geçerli Olacak

    Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilerin abonman kartlarının Polatlı-Ankara arasında sefer yapmakta olan TCDD trenlerinde de kullanılabileceği müjdesini açıkladı. Sosyal medya hesapları üstünden öğrencileri bilgilendiren Yavaş, “UKOME toplantısında alınan karar ile beraber Ankara-Polatlı arasında düzenlenen TCDD tren seferlerinde de öğrenci abonmanlarınız geçerli olacak. Güle güle kullanın” ifadelerini kullandı.

  ‘Öğrenci dostu’ uygulamaları ile bütün Türkiye’ye örnek olmayı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralı öğrencilerin hayatını kolaylaştıran çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

     Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla öğrenci abonman kartlarının Polatlı-Ankara arasında sefer yapan TCDD tren seferlerinde de kullanılabileceği müjdesini verdi.

BAŞKENTLİ ÖĞRENCİLERE ULAŞIM KOLAYLIĞI

    Başkentli öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlayacak müjdeyi duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Türkiye’nin en ucuz abonmanlarından birini kullanan öğrencilerimize güzel bir haberimiz var. UKOME toplantısında alınan kararla birlikte artık Ankara-Polatlı arasındaki TCDD tren seferlerinde de öğrenci abonmanlarınız geçerli olacak. Güle güle kullanın” dedi.

   18 Nisan’dan itibaren öğrenci abonman kartlarının Başkentray’da kullanılmaya başlanmasının ardından şimdi de 14 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen UKOME toplantısında öğrenci abonman kartlarının Polatlı-Ankara arasında hizmet veren banliyö tren seferlerinde de geçerli olmasına karar verildi. EGO Genel Müdürlüğü ve TCDD Genel Müdürlüğünün ortak çalışmaları tamamlamasının ardından öğrencilere ekonomik yönden de katkı sağlayacak uygulama en kısa sürede hayata geçirilecek.   

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Temmuz 2024
İmsak 03:44
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:20
Yatsı 21:59