Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı belli oldu mu?

Türkiye giderek seçim atmosferine girerken, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Ankara 11.05.2022, 16:45 İrem Durak
Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı belli oldu mu?

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı belli oldu mu?

Türkiye giderek seçim atmosferine girerken, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor. ASAL Araştırma, 2 bin 400 kişi ile gerçekleştirmiş olduğu ankette katılımcılara bu soruyu sordu. Ankete katılım sağlayanların yüzde 22,8'i "Mansur Yavaş aday olmalı" derken İmamoğlu'nu destekleyen katılımcıların sayısı yüzde 21,5'te kaldı. Kılıçdaroğlu yüzde 20,4 destek görürken Akşener yüzde 12 ile bu dörtlü arasında son sırada bulundu.

Türkiye 2023 seçimlerine doğru yaklaşırken muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak hangi adayı göstereceği merak konusu oluyor. Ön plana çıkan kişiler arasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bulunuyor.

3 İSİM DE GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adaylığı için 'Talibim ve hazırım' mesajı verirken, Karadeniz gezisiyle gündem olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da kapıyı açık tutuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise bu konuda sessizliğini korusa da diğer partilerden 'aday ol' çağrıları gelmeye devam ediyor.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? Son ankete Mansur Yavaş damga vurdu

MİLLET İTTİFAKI'NIN ADAYI KİM OLMALI?

Seçimlere yaklaşık 1 yıl kalırken muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağıyla ilgili de yapılan anket çalışmaları yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak ASAL Araştırma, yapmış olduğu son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Katılımcılara " Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı?" sorusu yöneltildi. Çalışma 30 büyükşehirde, 18 yaş üzeri 2 bin 400 kişi üzerinde yapıldı. 5-8 Mayıs'ta gerçekleşen çalışmada çarpıcı sonuçlar yer aldı.EN YÜKSEK OY ORANI MANSUR YAVAŞ'INAnkete katılanların yüzde 22,8'i Mansur Yavaş aday olmalı derken İmamoğlu'nu destekleyenlerin sayısı yüzde 21,5'te kaldı. Kılıçdaroğlu yüzde 20,4 destek görürken Akşener yüzde 12 ile bu dörtlü arasında son sırada yer aldı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07