Orman Yangınları İçin Farkındalık Etkinlikleri

Ankara Kent Konseyi tüm paydaşları ile beraber toplumsal farkındalık oluşturan projeleri hız kesmeden sürdürüyor.

Ankara 10.08.2021, 00:08 İrem Durak
Orman Yangınları İçin Farkındalık Etkinlikleri

Orman Yangınları İçin Farkındalık Etkinlikleri

Ankara Kent Konseyi tüm paydaşları ile beraber toplumsal farkındalık oluşturan projeleri hız kesmeden sürdürüyor. Ankara Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu, Gençlik Meclisi Çalışma Grubu, Bisiklet Meclisi ve EGO Spor; orman yangınlarının önüne geçebilmek ve ormanlara sahip çıkmak adına Beypazarı Kent Ormanı’nda çevre temizliği etkinlikleri düzenledi.

    Ankara Kent Konseyi, daha yaşanabilir bir Ankara için Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları ile beraber iş birliğini devam ettiriyor.

    Ankara Kent Konseyi hafta sonunda çevre için farkındalık etkinliklerine imza attı. Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi, Ankara Kent Konseyi Spor ve Gençlik Çalışma Grubu ile EGO Spor sporcularından oluşmakta olan 100 kişilik grup, Beypazarı Kent Ormanı’nda çevre temizliği yaptı.

‘‘ORMANLARIMIZ KÜL OLMASIN VE GELECEK NESİLLERE KALABİLSİN’’

    Ormanlık alanda 60 poşet atık çöp topladıklarını ve tüm paydaşlarla tek yürek olduklarını ifade eden Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi Sözcüsü Kadir İspirli, şöyle konuştu:

“Ormanlarımız kül olmasın ve gelecek nesillere kalabilsin diye bu temizliği yaptık. Halkımızdan ricamız ormanlarımıza cam ve plastik şişeler bırakmasınlar, çünkü bunlar ormanlarımızın kül olmasına sebep oluyor. Ormanları kirletmememiz gerektiğini de unutmamız gerekiyor.”

   Beypazarı’nda orman temizlik etkinliğine katılan Spor Çalışma Grubu Sözcüsü Sinan Çetin ise düşüncelerini, “Biz bu etkinliği ormanlarımızı korumak ve yangınları engellemek amacıyla düzenliyoruz. Ankara’daki orman yangınlarını engellemek amaçlı orman nöbetlerini başlattık ve bununla ilgili İtfaiye Daire Başkanlığı’nda eğitim aldık’’ sözleriyle paylaştı.

MOTOSİKLET DERNEĞİ’NDEN ETKİNLİĞE DESTEK

    Beypazarı’nda gerçekleşen çöp toplama etkinliğine Motosiklet Derneği de destek verdi.

   Orman yangınları ile mücadelede her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Motosiklet Derneği Genel Başkanı Halil Efe ise “Son günlerde çıkan orman yangınları içimizi yaktı ve yakmaya da devam ediyor. Orman yangınlarına bir yenisi daha eklenmesin diye bu etkinliğe çıktık ve sık aralıklarla bu tarz etkinlikler yapmayı düşünüyoruz’’ dedi. Geniş çaplı temizlik etkinliğine katılan EGO Spor Kulübü Karate sporcusu Beyzanur Terzi de, ‘‘Doğamızı ve ormanlarımızı korumak için gerçekleştirilen çöp toplama etkinliğine katılmak gerçekten onur verici. Ormanlarımıza ve tarihi güzelliği olan alanlara çöplerin atılmaması gerekiyor. Çevremizi ve doğamızı korumalıyız’’ diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Temmuz 2024
İmsak 03:41
Güneş 05:29
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:21
Yatsı 22:01