Bir parti 'Mansur Yavaş'a adaylık teklifi götürmeye hazırlanıyor

Ümit Özdağ: “6'lı ittifak Mansur Bey'i farklı sebeplerle aday göstermezse Sayın Yavaş'a Zafer Partisi olarak teklif sunacağız” dedi.

Gündem 25.04.2022, 19:20 İrem Durak
Bir parti 'Mansur Yavaş'a adaylık teklifi götürmeye hazırlanıyor

Bir parti 'Mansur Yavaş'a adaylık teklifi götürmeye hazırlanıyor

Ümit Özdağ: “6'lı ittifak Mansur Bey'i farklı sebeplerle aday göstermezse Sayın Yavaş'a Zafer Partisi olarak teklif sunacağız” dedi.

Özdağ, partisinin genel merkezinde düzenlemiş oldukları basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı göreve çağırmalarının kamuoyunda gündemi değiştirdiğini belirten Özdağ, anketlerde Yavaş'ın toplumun tüm kesimlerinden destek aldığının ortaya çıktığını ifade etti.

Özdağ, partisinin Yavaş'ın aday olması teklifi ile alakalı olarak birçok spekülasyon yapıldığını belirterek, şunları ifade etti:

"Zafer Partisinin Mansur Yavaş'ı aday gösterme, adaylığa davet etme kararının ardında hiçbir komplo aramaya, başka bir amaç aramaya gerek bulunmamaktadır. Bir tek gerekçemiz bulunuyor bu davette, Mansur Bey'in kazanabilecek tek aday olmasına rağmen, altını çizerek ifade ediyorum, CHP Genel Merkezinin Mansur Yavaş'ı adayı yapmama kararı almış olması bu çağrıyı yapma sebebimizdir."

- "CHP, Yavaş hakkında iddialara tepki göstermedi"

Yavaş ve ekibine yönelik iddialara ilişkin CHP'nin tepki göstermediğini savunan Özdağ, "Türkiye bu kadar ağır bir görevle karşı karşıyayken, hiçbir sorumlu siyasetçinin, genel başkanın, 'Mansur Bey, Ankara'nın sokaklarını temizlemeye devam etsin, ondan başka bir şey istemiyoruz.' deme hakkı yoktur." ifadesini kullandı.

Özdağ, kendisinin eğitimden sorumlu başdanışmanı Zahide İmer'in, ABB tarafından partiyi temsilen Yaşam Boyu Öğrenme ve Mesleki Eğitim Çalıştayı'na davet edildiğini belirtti.

- Akyaka Sınır Kapısı'nın adı değiştirilsin önerisi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sözde Ermeni soykırımının tanınmasını içeren kanun teklifini TBMM'ye sunan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'a, pek çok siyasi partinin tepki gösterdiğini de hatırlatarak, Türkiye-Ermenistan arasındaki Akyaka Sınır Kapısı'nın adının "Talat Paşa" olarak değiştirilmesini de önerdi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ümit Özdağ, bir soru üzerine, Yavaş'la temas kurmadıklarını belirterek, "6'lı ittifak Mansur Bey'i değişik nedenlerle aday göstermezse Sayın Yavaş'a Zafer Partisi olarak teklif götüreceğiz." dedi.

Özdağ, partilerine katılan ilahiyat profesörü Şahin Filiz'e rozetini taktı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Haziran 2024
İmsak 03:17
Güneş 05:12
Öğle 12:53
İkindi 16:51
Akşam 20:25
Yatsı 22:11