Doktor Bilgini Kurucusu Mustafa Serdaroğlu ‘dan Arap Yatırımcılara Ret

Serdaroğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdaroğlu, Yabancı  bir sermaye grubunun Doktorbilgini.com için teklif ettiği 1.2 milyon dolarlık yatırımı reddetti.

Gündem 02.06.2022, 16:36 02.06.2022, 18:51 İrem Durak
Doktor Bilgini Kurucusu Mustafa Serdaroğlu ‘dan Arap Yatırımcılara Ret

Doktor Bilgini Kurucusu Mustafa Serdaroğlu ‘dan Arap Yatırımcılara Ret

   Arap sermayesi ülkemizin tüm birikimlerine göz koymaya devam ediyor. Başta Katar ve  Birlşeik Arap Emirlikleri olmak üzere yatırımcılar, büyük bir potansiyele sahip olan tüm şirket ve projeleri devasa bütçeleri ile ele geçirmeye çalışıyor. Bu ele geçirme girişimlerinden biri ise geçtiğimiz günlerde geri tepti.

Son yılların en hızlı büyüyen sağlık platformu olan DoktorBilgini.com’a 1.2 milyon dolarlık yatırım teklifi ile gelen Araplar, projenin sahibi olan Serdaroğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdaroğlu’ndan onay alamadılar. Sağlık alanında tüm sorulara cevap bulunabilen, doktor yorumlarını güvenle okuyabildiğimiz , alanında uzman doktorlardan hem randevu alınabilen, hem de doktorlarla kolayca iletişim kurulabilen geniş bir arşive sahip DoktorBilgini.com sitesi, sağlığa dair tüm sorulara cevap olmaya devam ediyor.

 DoktorBilgini.com’a  1.2 milyon dolarlık  ciddi teklif

DoktorBilgini.com’a Katar’dan gelen 1.2 milyon dolarlık teklif kabul edilmedi. Serdaroğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdaroğlu, Arap sermayesine dur diyerek, meselenin sadece para olmadığını gösterdi. 500 bin TL sermaye ile Serdaroğlu Grup tarafından kurulan ve Kosgeb desteği ile büyüyen DoktorBilgini.com, 3 yıl içinde Türkiye’nin en büyük sağlık ve doktor arama sitesi haline geldi. Bugünlerde aylık 5 milyon kişi tarafından ziyaret edilen sağlık sitesinde tüm sağlık sorunlarına ve sorularına cevap bulunuyor.

 Mustafa Serdaroğlu’ndan Teklife  Ret

DoktorBilgini.com sağlık sitesinin hızla büyüyen potansiyelini gören Katarlılar, Mustafa Serdaroğlu’nun kapısını 1.2 milyon dolarlık yatırım teklifleri ile çaldı. Türkiye’nin tüm kaynaklarını ve büyük projelerini mali güçleri ile geçirmeye devam eden ve aynı şeyi sağlık alanında da kolayca yapabileceklerini sanan Araplar, beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı. Serdaroğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdaroğlu, Katarlı Araplardan gelen cazip teklifi tereddüt etmeden reddetti.

DoktorBilgini.com Dataları Satmadı

Arapların piyasaya kontrolsüz şekilde saldırarak her şeyi ele geçirmeye çalışmalarına ve milyonlarca kişinin datalarının satılmasına Serdaroğlu dur dedi.  Mustafa Serdaroğlu, DoktorBilgini.com’a sahip olmak için paranın yeterli olmadığını göstermiş oldu. Sağlık alanında birçok yatırımı bulunan Mustafa Serdaroğlu, ülkemizin her türlü kaynağının Arapların kontrolü altına girmesinin doğru sonuçlar doğurmayacağını da bu ret ile ortaya koymuş oldu.

Serdaroğlu Grup şirketlerinin Arap ve Körfez ülkeleri ile sağlık turizmi alanında birçok işbirliği bulunuyor. Bu işbirliğini bir satın almaya dönüştürmeye çalışan Araplar beklemedikleri bir sonuçla karşılaştı. Doktor Bilgini için gelen 1.2 milyon dolarlık yatırım teklifini direkt olarak reddeden Serdaroğlu, büyük emeklerle büyütülen ve Türkiye’nin bir değeri haline gelen DoktorBilgini.com’un bir para hamlesi ile ele geçirilmesinin önüne geçti.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07