İBB Kurumsal İletişim Danışmanı Murat Ongun kimdir?

İBB'nin Kurumsal İletişim Danışmanı görevini yerine getiren Murat Ongun'un hayatı internette sürekli aranmaya başlandı.

Gündem 18.05.2022, 19:55 İrem Durak
İBB Kurumsal İletişim Danışmanı Murat Ongun kimdir?

İBB Kurumsal İletişim Danışmanı Murat Ongun kimdir?

İBB'nin Kurumsal İletişim Danışmanı görevini yerine getiren Murat Ongun'un hayatı internette sürekli aranmaya başlandı. Peki Murat Ongun kimdir sorusunun yanıtını sizler için hazırladık.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kurumsal iletişim danışmanı görevini yapan Murat Ongun 45 yaşındadır. Uzun seneler boyu medya sektöründe muhabir, anchorman ve yönetici olarak görevler gerçekleştirmiştir.

En başarılı olduğu seneler Habetürk TV'nin Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı ve haber spikeri olarak görev yaptığı senelerdir. Habertürk'ün satılmasından sonra kanal ile yolları ayrılan ve kendi haber sitesini kurup yola devam eden Murat Ongun, beklemiş olduğu gelişmeyi görememesi üzerine internet medyasını kapatma kararını almıştı.

Murat Ongun bunun dışında, bir süre Cem TV Genel Müdürlüğü de yaptı ve Star TV'de Uğur Dündar yönetiminde de çalışmış bir gazeteci olarak adından söz ettirdi.

Murat Ongun, 2014 yılında, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun basın danışmanı olarak, kurumsal iletişim alanına geçiş yapmıştı. O dönemlerde Murat Ongun kendisini şu şekilde anlatmıştı:

"1996'da Ankara'da televizyon haberciliğine başladım. Show Tv Ankara'dan Star Haber İstanbul'a 1998'de transfer oldum. 98'den 2008 yılına kadar Star-Atv ve Habertürk Tv'de muhabirlikten anchormanliğe yükseldim. Televizyon idarecisi olarak yönetimde görev aldım. 2008'de kendi isteğimle ayrıldım. 2009-2010 yılları arasında yaziisleri.com internet sitesini kurdum. 2010'da Cem Tv Genel Müdürü oldum. 2012'de Cnn Türk'te yayınlanan Sanayi Rotası programını 2014'e kadar sundum. 2014 yılından beri Ekrem İmamoğlu'na danışmanlık yapıyorum."

İBB BAŞKAN DANIŞMANLIĞI'NA ATANDI

Murat Ongun son olarak Ekrem İmamoğlu'nun basın danışmanı olarak yerel seçim sürecinde de aktif rol üstlendi.

Ekrem İmamoğlu 23 Haziran İstanbul seçim sonuçlarına göre, İBB başkanı olmasından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ilk atama yapıldı. İBB Başkan Danışmanlığı'na Murat Ongun atandı.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07