Sağlıkçıların İzinleri İptal

Pandemi süreci içerisinde Antalya'da, 9 Ağustos tarihinden itibaren, tüm sağlık personelinin şu an izinde olanlar da dahil olmak üzere senelik izinlerinin iptaline ve taleplerin durdurulmasına karar verildi.

Gündem 10.08.2021, 14:30 İrem Durak
Sağlıkçıların İzinleri İptal

Sağlıkçıların İzinleri İptal

Pandemi süreci içerisinde Manavgat başta olmak üzere bölgede çıkan yangınlardan ötürü zor günler yaşanan Antalya'da, 9 Ağustos tarihinden itibaren, tüm sağlık personelinin ikinci bir emre kadar, şu an izinde olanlar da dahil olmak üzere senelik izinlerinin iptaline ve taleplerin durdurulmasına karar verildi.

Corona virüsü salgınının geçen sene mart ayından bu zamana kadar devam ettiği süreçte 28 Temmuz’da Manavgat’ta başlayan ve 60 bin hektara yakın orman arazisi ile çevre ilçeler ile beraber toplam 59 mahallede etkili olan tarihin en büyük yangın felaketinin meydana geldiği Antalya’da, İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu, yeni bir karar almış oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın 24- 30 Temmuz tarihleri arasında yer alan son verilerine göre 100 bin kişide görülen vaka sayısı 70.68 kişiyle Antalya ‘turuncu’ kategoride yer alıyor. 8 Ağustos itibarıyla ise Antalya’da birinci doz aşı oranı 73.1’e yükleseldi ve ‘sarı’ kategoride bulunuyor.

YANGIN BÖLGESİNDE PCR TEST VE AŞI

Yangın bölgesinde 10 gün süren söndürme mücadelesinin yanısıra bir taraftan da yaraların sarılması için devam ettirilen çalışmalar nedeniyle özellikle Manavgat bölgesinde olmak üzere koronavirüs salgını tehlikesi de yaşanıyor. Bölgede İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından hem PCR test hem de yangından etkilenen mahallelerde, randevusu olup gidemeyen ve sırası gelenlerin ikinci veya üçüncü doz aşıları, mahalleleri dolaşan sağlık ekipleri tarafından yapılıyor.

TÜM İZİNLER İPTAL EDİLDİ

Bu süreçte Antalya Valiliği’ne bağlı İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan iki maddelik yeni karara göre, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurum, kuruluşlarında görev yapan tüm personelin ikinci bir emre kadar, yıllık izinlerinin (şu anki izni dahil) iptaline ve yeni yıllık izin taleplerinin durdurulmasına karar verildi.

24 SAAT SÜRECİ 31 EKİM’E UZATILDI

Kurul, 30 Ağustos 2020 tarihli, ‘İlimizde, pandemide görev alan kamu kurum ve kuruluşlarında, çalışma statüsüne bakılmaksızın görev yapan sürekli işçiler dâhil bütün personelin kendi talepleri olması halinde, günlük çalışma saatleri, aylık çalışma süresi dikkate alınarak, 31 Aralık 2020 tarihine kadar günlük 24 saat üzerinden çalıştırılmasına izin verilmesine ve buna göre planlama yapılmasına’ şeklindeki kararın süresini de pandeminin seyri göz önünde bulundurularak 31 Ekim 2021 tarihine kadar uzattı. DHA

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 30 Mayıs 2024
İmsak 03:25
Güneş 05:16
Öğle 12:51
İkindi 16:48
Akşam 20:17
Yatsı 21:59